V pátek vždy trénink zvlášť od 18:00 na UMT.

Trenér: Jaroslav Macko  (mackoj@seznam.cz;  774998654)

Neděle 21.10.2018

FK Česká Třebová "B"- FK Mistrovice           2:1   (1:0)

Sestava: Bárta - Plačko, Švec, Popelka, Vaňous (87´Jakš), Abt, Pachl, (75´Hůlka), Rufer, Stolín, Brejša, Hudač (23´ Mitlener), připraven Večeřa, Holec

Střelci: pokutový kop 35´ Švec, pokutový kop 58´ Rufer

V posledním zápasu podzimu jsme přivítali 2. tým tabulky z Mistrovic.  Začátek zápasu byl z obou stran opatrný a čekalo se na první šance. V 16´ se ocitá sám na malém vápně Brejša, ale nastřeluje obránce. Z dálky se zastřeluje Filda Abtů, ovšem míjí zařízení. I naše obrana byla v první půli na pozoru a centrovaný míč uklízí osamocený mistrovický útočník za záda Bárty. Gól nebyl uznán pro offside. Ve 35´ se již skóre mění, Rufer se ideálně uvolnil ve vápně a soupeř ho nesmyslně zastavuje ostrým faulem. Švec se z pokutové značky nemýlí. Poté přežijeme dva rychlé útoky a díky Bártovi se skóre nemění.

Ve druhé půli  se naše hra nesmyslně přizpůsobila soupeřovu nakopáváním a oko fanouška z naší strany pláče. Výjimkou je pěkná akce Mitlenera, ovšem z malého vápna jde střela vysoko nad. Poté nastala kritická 20´tovka. Soupeř nás zatlačil na naši polovinu a vyloučení Brejši v 75´ tomu nepřidá. Mistrovice 2x nastřelují tyč poté ve zmatku na malém vápně i břevno. Než se z toho tlaku oklepeme, utíká všem Rufer a tváří v tvář mistrovickému gólmanovi vyjde naprázdno. Naštěstí jíž dohrajeme utkání bez obdržené branky. Náš poslední domácí zápas v roce 2018 zakončíme tak nejhorším podzimním výkonem, ovšem se šťastným koncem. Je zcela na místě, že v zimě budeme muset začít konečně pořádně trénovat.

Sobota 13.10.2018

AFK Kunvald - FK Česká Třebová "B"                   1:3  (1:1)

Sestava: Holec, Plačko (75´ Večeřa), Švec, Popelka, Vaňous (88´ Jakš), Hudač, Hurt, Keprt, Abt, Fohl (46´Chládek), Mitlener (46´ Rufer)

Střelci: Abt, Vaňous, Chládek

Naše obavy z maličkého a hrbolatého hřiště se potvrdily se vším všudy. Soupeř zazdil své pokutové území a my jej stěží zdolávali. Vše bere na sebe ovšem Filda Abtů v 21´ a pěknou přízemní střelou se ujímáme vedení 0:1. Poté se ještě Hudač z levé strany zastřeluje a těsně míjí kunvaldskou branku. Šok přichází ve 28´, kdy po rohovém kopu soupeř nikým nehlídaný vyrovnává skóre.

Ve druhé půli jsme zvýšili obrátky a myslím, že i soupeřovi docházeli síly. V 63´ po pěkném centru Chládka zakončuje Vaňous hlavou na 1:2. Poté aktivní Chládek bere klid našich řad na sebe a dělovkou z levé strany navyšuje skóre na 1:3. Konec utkání máme pod kontrolou.

Poslední utkání podzimu hrajeme na domácí půdě v neděli 21.10. od 15:00 s druhým týmem tabulky z Mistrovic.

TJ Sokol Rudoltice B - FK Česká Třebová      1:8 (1:3)

Sestava: Holec - Plačko (46´Hudač), Švec, Popelka, Vaňous (62´Večeřa), Abt, Pachl, Rufer (73´Hůlka), Stolín, Hurt, Brejša (54´ Fohl)

Střelci: Rufer, Brejša, Pachl, Hudač, Hurt, Abt, Popelka, Hůlka

Na pěkném hřišti v Rudolticích nás soupeř zaskočil rohem ve 13´ a naše obrana se jen dívala 1:0. Začátek jak z hororu. Po inkasovaném gólu začínáme předvádět svoji hru a šanci střídá jedna za druhou. Ve 23´, 28´a 35´otáčíme skóre první půlky na naší stranu. Za zmínku stojí dělovka Brejši, kdy rudoltické břevno se třese ještě teď. Ve druhém poločase soupeřovi dochází dech a my se utápíme v šancích. Pěkným gólem se blýskl Hudač z cca 35 m do pravého horního růžku. To samé zopakoval Abt ovšem ještě o 5 metrů dále. Zastřelil se i stopér Popelka po pěkné akci s Hurtem. Ten poté střílí také další ze svých pěkných gólů. No a když Hůlka si v 81´ pohraje s rudoltickou obranou stanovuje celkové skóre zápasu na 1:8. Zápas jasně v naší režii.

Další zápas hrajeme v Kunvaldu v sobotu 13.10. od 15:00.

FK Česká Třebová - Sokol Boříkovice   6:1   (4:1)

Sestava: Bárta – Plačko (67´Vaňous), Fučík, Švec, Popelka, Hurt, Pachl (80´Holec), Stolín, Borek, Rufer, Brejša (60´ Mitlener)

Střelci: Borek 3x, Brejša, Hurt, Pachl

K našemu očekávanému zápasu přijel zatím neporažený tým z Boříkovic. Chtěli jsme soupeře zaskočit už od začátku a to se nám podařilo na 100%. Hned v 1´, ve 2´ a v 5´ skórujeme a troufnu si říct, že utkání rozhodujeme. V 21´ fauluje Švec boříkovického útočníka na hranici velkého vápna a aktivní Krejčí se z přímého kopu nemýlí. V první půli ještě Hurt potrestal soupeřovu hrubku ve vápně  a poločas tak končí 4:1.

Ve druhé půlce jsme již kontrolovali hru a 2 přidané góly z naší strany tomu dali jasný obrázek. Musíme pochválit tým hlavně za začátek zápasu, kdy kluci na soupeře vlétli a 3 rychlými góly rozhodli zápas.

K dalšímu utkání zajíždíme do Rudoltic v neděli 7.10.

TJ Sokol Helvíkovice - FK Česká Třebová      3:3    PK 10:9  (2:2)

Sestava: Holec, Plačko (67´ Vaňous), Popelka, Švec, Abt (76´ Hůlka), Chládek, Pachl, Stolín, Borek, Rufer, Brejša

Branky: Stolín 2x, Brejša

Na další utkání jsme zajížděli na předměstí Žamberka, do Helvíkovic. Kdo to hřiště trochu zná, ví, že hřiště patří k nejmenším v okrese. To bylo asi nejdůležitějším článkem zápasu, neboť soupeř toho uměl znamenitě využít. Sice jsme už od 13´ prohrávali z přímého kopu 1:0, ovšem poté jsme si dokázali vždy vytvořit jednogólový náskok. V 50´ ovšem trestá naši nepozornost  aktivní Ulvr na 3:3. Do konce ovšem zbývá spousty času. Soupeře zamkneme před jejich pokutové vápno, ovšem bez vytíženého gólu. Když tutovou šancí v 85´ pálí Brejša, dojde k pokutovým kopům. Tentokrát jsme v nich byli poraženi a Helvíkovice získávají 2 body.

Další očekávané utkání odehrajeme v sobotu 29.9. na domácí půdě s lídrem tabulky Boříkovic, které doposud neztratily ani bod.

Zápas začíná již od 15:30 hod.

16.8.2018, Česká Třebová

FK Česká Třebová - Sokol Dolní Třešňovec    8:1  (4:0)

sestava – Holec - Kubásek, Popelka, Vaňous (46´ Jakš), Abt (68´ Večeřa), Chládek (75´ Hůlka), Pachl, Rufer, Hudač, Mitlener (46´Brejcha), Hurt

střelci: Chládek 2x, Hurt 3x, Rufer 2x

K dalšímu domácímu utkání jsme přivítali soupeře z Dolního Třešňovce. Hned od začátku jsme svou aktivní hrou a vysokým presingem donutili soupeře k chybám a hned v 1´ uklízí míč do soupeřovi branky Chládek. V první půli není co vytknout našim borcům a skóre 4:0 jasně vypovídá za své. Aktivní Hurt zatápí soupeřovi, jak se dá, a ten si s ním neví rady. Ve druhé půli si vybíráme 20´tovku uspávajícího fotbalu a fanoušek musel být rozhořčen. Ve druhé 20´tovce už opět vezmeme otěže do svých rukou a přidáváme další 4 góly. Utkání se muselo fanouškům líbit, neboť i soupeř nepřijel jen bránit a akce se střídali jak na běžícím páse.

Příští utkání hrajeme v sobotu 22.9. na hřišti Helvíkovic.

Kerhartice - FK Česká Třebová                3:4 PK (2:1)

sestava - Holec, Plačko,Popelka, Vaňous (88´ Večeřa), Chládek, Kubišta, Borek, Hudač (72´ Hůlka), Mitlener (46´Fohl), Hurt, Keprt

střelci - Borek, Chládek, Fohl

K dalšímu utkání jsme zajížděli na 3. tým tabulky z Kerhartic. Běžela 8´ a naše zaskočená obrana jen přihlíží dorážce z malého vápna 1:0. Poté ovšem začneme hrát, co jsme si řekli a hned  si vytvoříme 3 100% šance. Bez úspěchu. Opět nás zaskočí soupeř rychlým protiútokem a  procházkou středem hřiště zvyšuje kerhartický útočník na 2:0. My stačíme odpovědět do poločasu Borkem z pokutového kopu 2:1.

Ve druhé půli jsme byli na hřišti jen my a herně jsme soupeře přehrávali ovšem po velké vápno. Spoustu nepovedených finálních přihrávek nám kazí radost. Ve 74´ se konečně dočkáme dorážkou Chládka 2:2. Dokonce 10´ před koncem uklízí Fohl míč do branky po pěkné křídelní akci Plačko - Chládek - Fohl 2:3. Bohužel naše dobře hrající obrana si vybírá slabou chvilku a Popelka pouští balón na volného soupeře a ten dělovkou vyrovnává stav na konečných 3:3.

Na dlouhotrvající penalty 14:15 soupeře nakonec zdoláme a odvážíme si tedy aspoň 2 body.

Příští utkání hrajeme v neděli 16.9. s týmem z Dolního Třešnovce od 16:00

FK Česká Třebová B - Tatran Lichkov           11:1 (8:1)

sestava – Hotmar - Plačko, Švec, Popelka, Vaňous (71´ Večeřa), Hurt, Pachl (20´Fohl), Borek, Stolín, Brejša (46´ Mitlener), Rufer (46´ Abt), připraven Holec

branky - Borek 3x, Pachl, Popelka, Brejša 3x, Fohl, Stolín, Abt

V dalším utkání jsme přivítali soupeře ze spodní části tabulky a na hřišti to tak i vypadalo. Hned ve 40 vteřině se ujímáme vedení Borkem. Poté soupeři ukazujeme jasně, kdo je na hřišti pánem. Víceméně se hraje na jedné polovině. Pouze ve 31´využívá lichkovský útočník naše nedorozumění v obraně a koriguje poločasové skóre na 8:1.

Ve druhé půli se přizpůsobíme hře soupeře a skóre se mění již jen 3x na celkové 11:1. Je těžké motivovat kluky k aktivní hře po celých 90´, ovšem nespočet neproměněných šancí by nás mohlo v příštím zápase třeba mrzet, kdy zajíždíme v sobotu 8.9 na půdu do Kerhartic.

TJ Luková - FK Česká Třebová "B"     2:5 (0:3)

branky - 14´ - Pachl, 17´ - Mitlener, 32´- Hudač, 63´- Švec, 80´ - Mitlener

sestava - Hotmar, Brejcha (57´Večeřa), Švec, Popelka, Vaňous, Chládek, Pachl, Rufer (46´Rufer), Hudač (79´ Hůlka), Mitlener (88´Holec), Fohl,

připraveni - Hůlka, Holec, Večeřa, Brejša

K dalšímu utkání jsme zajížděli na doslova horkou půdu do Lukové. Hřiště, na kterém se nedalo kombinovat, spíše vyhovovalo domácímu týmu. Naštěstí se s tím kluci vyrovnali a soupeře jsme zatlačili na jejich polovinu. Bylo otázkou, kdy přijde první gól. Opět se trápíme v koncovce, i když poločas 0:3 tomu nenapovídá.

Ve druhém poločase za stavu 0:4 si vybíráme slabou chvilku zápasu a inkasujeme hned 2x po zbytečných chybách ve středu hřiště. Poté se opět vzpamatujeme a ještě několik slibných šancí končí pouze jednou brankou na konečných 2:5.

Další utkání hrajeme 2.9. s týmem Tatran Lichkov.

FK Česká Třebová B - TJ Sokol Tatenice B 5:2 (0:0)

sestava: Hotmar, Plačko (65´Abt), Pachl, Popelka, Vaňous, Chládek (46´Hudač), Kubišta, Borek, Hurt, Brejša (82´Hůlka), Mitlener (46´Rufer)

branky: Hudač - 55´, Borek - 63´, Hurt - 67´, Brejša - 79´, Rufer – 86´

V tomto utkání jsme narazili na lepšího soupeře než minulý týden a podle toho to vypadalo i na hřišti. Soupeř z Tatenic bránil hluboko v bloku a my se s těží dostávali do zakončení. V první půli jsme měli jednu 100% šanci, ale Brejša míří dělovkou těsně nad.

Ve druhé půli jsme zvýšili tlak a brankou již v 55´ se ujímáme vedení díky Hudačovi. Poté soupeř pootevřel vrátka a šancí přibývalo. Z toho pramenili další branky. Tým z Tatenic hrozil z rychlých protiútoků. Dva se mu podařilo dokončit a 2x snižuje skóre. Utkání jsme měli ovšem pod kontrolou a takzaslouženě 3 body zůstali doma.

Příští utkání hrajeme v neděli 26.8. v Lukové.

Žichlínek - Česká Třebová "B"     1:9 (1:4)

branky - Borek 3, Rufer, Plačko, Kubišta, Abt, Popelka, Holec

Do prvního utkání, ve kterém jsme nevěděli co očekávat, jsme vlétli s chutí
a hned s velkým tlakem. Od začátku až do konce jsme jasně ukazovali, kdo je na hřišti pánem.

Na pěkném hřišti jsme předváděli kombinační fotbal se spousty šancí. Výsledek hovoří za vše. Samozřejmě, že máme ještě spoustu rezerv, jak po fyzické stránce, tak co se týče sehranosti týmu. To ovšem doufejme doladíme během podzimu. V příštím utkání 19.8. nás čeká na domácí půdě rezervní tým z Tatenic.