PÁTEK       15:30-17:00

Zprávy z mistrovských utkání:

16.09.2018     11:45    LETOHRAD

LETOHRAD – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ                1:3   (1:1)

Na zápas do Letohradu jsme odjížděli s určitým respektem k soupeři. Po minulém kole, kdy jsme se střetli s Lanškrounem, který k nám přijel jako lídr tabulky a my jsme ho porážkou z 1.místa sesadili, se do čela vyhoupl právě Letohrad. Když píšu s respektem, tak v žádném případě nemyslím se strachem ze soupeře.

Zápas samotný ovšem podle našich očekávání úplně nezačal. Po několika šancích na obou stranách, nám soupeř dal první varování. Vstřelil první gól, který ovšem rozhodčí neuznal pro postavení jednoho domácího hráče v ofsajdu. Ani toto ovšem našim borcům nestačilo a tak přišel zasloužený trest v podobě vedoucího gólu ve 22.minutě. Ten už nás konečně nakopl a teprve teď pro nás zápas konečně začal. Míč se nám do branky ovšem dotlačit dlouho nedařilo. Ve 33.minutě se nadechl k velkému sólu z půlky hřiště Jirka Kubát, jeho střela skončila jen těsně nad domácí brankou. Když už se především domácí těšili na přestávku, Jakub Jelínek nás vrátil zpět do zápasu. Z většiny letohradských si udělal tréninkové kužele, a když už byl před ním pouze gólman, vymetl mu pavučinku v levém horním růžku - 1:1. Poločas!!!

Do druhé části už jsme vstoupili v jiném rytmu a soupeře jsme jasně přehrávali. Poměr rohů v zápase 14:3 hovoří za vše. Gólově vyjádřit naši převahu jsme přesto dlouho nedokázali. Až v 57.minutě po faulu na Radovana rozhodčí pískl penaltu a k míči se postavil Vojta. Brankář ovšem jeho pokus chytil a my jsme se měli trápit dál. Netrápili, protože jsme s sebou do Letohradu dovezli spasitele jménem Jakub Jelínek.

Pokud někdo jeho gólovou akci z konce prvního poločasu nestihl, protože už šel stát frontu na klobásu, nemusel litovat. Kuba nám ji totiž v plné parádě předvedl i na druhou branku.

Nalomený soupeř dostal od Jakuba za pár minut ještě jednu ránu z milosti a zápas se už v podstatě jen dohrával.

Letohrad byl výborným, technicky zdatným soupeřem, který hrál fair a patří mu za to naše poklona.

Naše borce musím pochválit všechny bez rozdílu. Každý, kdo se na hřišti objevil, odevzdal svoje maximum. Pokud budeme nastupovat i do dalších zápasů stejně zodpovědně, nemám o budoucnost obavy….

STŘELCI: 3x Jakub Jelínek

Sestava: Petr Lukáš – Hanik Maxim, Švanda Matyáš, Deml Jakub, Ondráš Jakub, Mazura Tomáš, Kumpošt Radovan, Šumbera Metoděj, Ftáčník Jan, Hýbl Lukáš, Kovář Vojtěch, Jelínek Jakub, Kubát Jiří

Na dalším utkání vás samozřejmě opět rádi přivítáme. Hrajeme ho doma na hřišti Pod Jelenicí, v sobotu 22.09.2018 od 11:15 proti silnému soupeři z Hlinska.

Kluci vám snad udělají radost nejen výsledkem, ale i předvedenou hrou. Těšíme se na vás!!!

sobota 8.9.2018

FK Česká Třebová – TJ Lanškroun       1:0 (0:0)

Proti Lanškrounu to byl zápas, ve kterém jsme z minima vytěžili maximum. Převážnou část zápasu jsme se bránili, přežívali šance soupeře a vyráželi do protiútoků. Soupeř měl mnoho šancí a navíc úmyslně neproměnili penaltu, poté co rozhodčí odpískal faul, který se nám ani jejich trenérům nezdál penaltový, tudíž se rozhodli k tomuto fairplay gestu a penaltu zahráli mimo branku. Za to jim patří velký respekt.

Kluky musíme pochválit za kvalitně odmakaný zápas a za týmový výkon vyvrcholený gólem v posledních minutách utkání.

Dovolíme si vás pozvat na další zápas našich kluků do Letohradu. Hrajeme v neděli 16.09. od 11.45.

Moc děkujeme za vaši podporu!

01.09.2018     11:15    LITOMYŠL

LITOMYŠL – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ                  1:10   (0:3)

Branky: 3x Kumpošt, 2x Jelínek, 2x Deml, 1x Hanik, 1x Hýbl,1x Ondráš

Sestava: Brejcha – Grepl, Hýbl, Ondráš, Jelínek, Mazura, Hanik, Kumpošt, Deml, Švanda, Šumbera, Ftáčník

Na první mistrovský zápas jsme se poctivě připravovali více než měsíc. Kluci už se moc těšili a na hřišti to bylo znát. Hrálo se na velmi těžkém terénu, prakticky celý zápas hustě pršelo. Naši borci se touto drobnou komplikací nenechali rozhodit a hned od první minuty se chopili iniciativy. Dali jsme velmi brzy gól a ten nás uklidnil. Bylo jen otázkou času, kdy přidáme další branky. Do poločasu jsme stihli ještě dva.

Po přestávce soupeř jakoby zůstal v šatně a naši kluci toho náležitě využili. Přidali jsme ještě 7 branek a byl z toho první dvouciferný výsledek.

Hráli jsme jednoduchý kombinační fotbal. Kluci se nebáli hrát a podržet balón, hodně stříleli, což brankáři Litomyšle na mokrém trávníku dělalo velké starosti: Hodně gólů jsme dali z dorážek po střelách z dálky. Při vší úctě k soupeři, Litomyšl nás příliš neprověřila.

Nutno podotknout, že v dalších kolech nás čekají podstatně těžší soupeři a teprve ti prověří sílu našeho mužstva. Věřím, že si i těmito soupeři poradíme.

Můžete naše borce přijít podpořit už tuto sobotu 8.9. od 11:15 hrajeme doma s Lanškrounem.