Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladší žáci

  mz-zmensene2.jpg

 

Zpráva z mistrovského utkání:

18.05.2019     11:15    MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

 

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - FK ČESKÁ TŘEBOVÁ         2:5   (2:2)

 SESTAVA:  Brejcha Štěpán

Hanik Maxim, Grepl Michael, Deml Jakub, Ondráš Jakub, Mazura Tomáš,

Kumpošt Radovan, Hýbl Lukáš, Kovář Vojtěch,

Jelínek Jakub „C“, Dostál Vojtěch

 

      Soupeř na nás vlétnul velmi aktivně a hned ve 2.minutě se ujal vedení 1:0. Tímto gólem jsme se přesvědčili, že nás nečeká tak jednoduchý zápas, jakým by měl, podle postavení obou celků v tabulce, být. Na štěstí se nám podařilo poměrně brzy vyrovnat. Po rozehraném rohu si nejrychleji našel odražený míč Radovan Kumpošt a dotlačil ho do branky - 1:1. Po chybě naší obrany se dostal do samostatného úniku ten samý hráč, který nám už vstřelil první gól. A ani tentokrát se nemýlil. 2:1 pro domácí….

To se naštěstí moc nezamlouvalo Vojtovi Kovářovi. Vzal si míč, z domácích hráčů si udělal tréninkové kužele a precizním zakončením na zadní tyč srovnal na 2:2…

Nutno podotknout, že první poločas nebyl vůbec podle našich představ. Soupeř hrál fyzicky náročný fotbal, který by dělal problémy každému mužstvu. Bylo ale jasné, že začne postupně odpadat a to bude voda na náš mlýn…

 

    Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji než domácí. Ti dle našich předpokladů již nenapadali tak rychle a důrazně a naši chlapci z toho začali těžit. Hned po pauze jsme zahrávali volný přímý kop z poloviny hřiště a brankář střelu Jakuba Jelínka podcenil…..2:3. Tento gól naše chlapce uklidnil, soupeř postupně uvadal a tak bylo jen otázkou, jaká bude celková výše skóre. Šancí a pěkných kombinačních akcí bylo spousta, ale jako celou sezónu, koncovka je náš dlouhodobý problém. A tak jsme se nakonec dočkali již jen dvou gólů. Nejprve Michael Grepl krásnou střelou z voleje, snad z 20m, zvýšil na 2:4.

A definitivní podobu dnešnímu výsledku dal Jakub Jelínek, který po nahrávce Jakuba Demla, měl již velmi snadnou práci a zvýšil na 2:5…

 

    Celý tým dnes zaslouží pochvalu za psychickou odolnost. Za to, že i když se zápas nevyvíjí podle našich představ, dokáží zapnout na vyšší obrátky a soupeře nakonec udolat...díky hoši!

 

    Málokdy chválím jednotlivce, dnes ale udělám výjimku. Na hřišti vzrůstem možná přehlédnutelný, nikoliv však svým výkonem. Opora zadních řad Tomáš Mazura hraje stabilně velmi spolehlivě a na hřišti vždy odevzdá maximum. Opravdový příklad pro ostatní! Jen tak dál Tome...

 

 

STŘELCI:

       1:0  

13´   1:1   Kumpošt Radovan

22´   2:1 

25´   2:2   Kovář Vojtěch

37´   2:3   Jelínek Jakub

62´   2:4   Grepl Michael

65´   2:5   Jelínek Jakub

 

7. jarní utkání hrajeme na hřišti v Ústí nad Orlicí ve čtvrtek  23.05.2019 v 18:45 !

Přijeďte kluky podpořit na jejich cestě za vítězstvím v okresním derby!!!

 

 

 

12.05.2019     11:15

 

FK ČESKÁ TŘEBOVÁ - HOLICE                8:1   (6:1)

 SESTAVA:  Ftáčník Jan (náhradní brankář Brejcha Štěpán),

Hanik Maxim, Grepl Michael, Deml Jakub, Mazura Tomáš,

Kumpošt Radovan, Šumbera Metoděj, Hýbl Lukáš, Kovář Vojtěch,

Jelínek Jakub „C“, Preisler Lukáš

 

 

     Holice, soupeř ze spodní poloviny tabulky, přijel s velkým odhodláním. Hned na začátku zápasu nás dokonale zaskočil a ujal se vedení 1:0. To byl ovšem budíček pro náš tým a na hřišti se brzy projevil rozdíl v kvalitě. Soupeře jsme začali přehrávat, jakmile jsme drželi míč na zemi a kombinovali. Jediné, v čem nás soupeř přehrával, byl důraz v osobních soubojích. Někdy jejich zákroky ale byly za hranicí důrazu a férovosti. My jsme je za to trestali nejlepším možným způsobem, a to góly do jejich sítě. Již během 1.poločasu bylo o vítězi rozhodnuto a to pravděpodobně ovlivnilo náš výkon v poločase druhém. Soupeře jsme i nadále přehrávali, vytvořili si dostatek příležitostí. Naše koncovka je někdy velmi žalostná a jen díky tomu jsme se nedočkali dvouciferného výsledku….

   Hrálo se na velmi těžkém, mokrém terénu.

 

Klukům patří poděkování za bojovnost a disciplínu, rodičům a fanouškům za velkou podporu!!!!

   

 

STŘELCI:

4´     0:1   Po chybě naší obrany, samostatný únik

9´     1:1   Kumpošt Radovan po centru ze strany uklízí míč na zadní tyči do prázdné branky

13´   2:1   Lukáš Hýbl hlavou po centru Jakuba Jelínka

16´   3:1   Jakub Deml „dalekonosnou střelou“ gólmanovi mezi nohy

18´   4:1   Lukáš Preisler

23´   5:1   Vojta Kovář po pěkné akci prostřelil po zemi brankáře

24´   6:1   Metoděj Šumbera střílí první gól v sezóně

37´   7:1   Jakub Jelínek

61´   8:1   Lukáš Preisler

 

6.jarní utkání hrajeme na stadionu v Moravské Třebové, kde hraje poslední tým tabulky. Jedeme tedy pro povinné 3 body, ale kluci sami nejlíp vědí, jak jsou tyto zápasy těžké, takže určitě nic nepodceníme.

Zápas se hraje v sobotu 18.05. 2019 v 11:15.

 

 

 

05.05.2019     11:15    HLINSKO

HLINSKO - FK ČESKÁ TŘEBOVÁ     2:3   (1:0)

SESTAVABrejcha Štěpán, (náhradní brankář Ftáčník Jan)

Hanik Maxim, Grepl Michael, Deml Jakub, Ondráš Jakub, Mazura Tomáš,

Kumpošt Radovan, Šumbera Metoděj, Hýbl Lukáš, Kovář Vojtěch,

Jelínek Jakub „C“, Preisler Lukáš, Hoang Anh Tú

 

 

   Další jarní utkání nás čekalo na hřišti Hlinska. Tento soupeř je velmi nevyzpytatelný. Jeho síla závisí především na tom, jestli jejich žáci hrají ligu ve stejný den jako utkání krajského přeboru. Tentokrát to vyšlo, že na zápas s námi měli volno a proto se dalo očekávat, že postaví to nejsilnější, co mají.

Jedním z důvodů byla jejich podzimní porážka na našem stadionu 0:10. Dalším, že přijel lídr tabulky a chtěli nám ukázat svou skutečnou sílu.

   Nutno říci, že se jim to dařilo hned od samého začátku. Naši hráči tahali za kratší konec snad úplně ve všem. Na půlku soupeře jsme se dostávali velmi sporadicky, víc jak dvě nahrávky jsme si asi za celý poločas nedali. Naše obrana, hlavně jindy spolehlivý střed, připomínala spíš ementál…

Přesto jsme drželi velmi dlouho příznivý výsledek. Jednak díky zbrklosti soupeře - hodně jejich akcí zastavil hvizd rozhodčího díky postavení mimo hru. Dalším faktorem byl fakt, že soupeř nevyužíval ani největší šance. Štěpán se vyznamenával, a když už ho hlinečtí překonali, pomohla mu dvakrát branková konstrukce. Přesto jsme do poločasu nevydrželi. Po krásné průnikové přihrávce, šel útočník sám na branku a po zemi k tyči otevřel skóre - 1:0. Klasický gól do šatny.

  V kabině nebylo potřeba žádného důraznějšího pohovoru. Naši hráči sami cítili, že jsme horší úplně ve všem a pokud si chceme z Hlinska odvézt nějaké body, bude potřeba hodně přidat. A jak jsme si řekli v kabině, tak jsme udělali na hřišti. Hned na začátku poločasu po rohovém kopu Maxe Hanika vyrovnal nechytatelnou hlavičkou Lukáš Preisler - 1:1. Z vyrovnání jsme se nestačili ani doradovat a už jsme zase prohrávali. Z rozehrávky se soupeř jednoduše dostal k naší brance a tentokrát nezaváhal - 2:1

V osudu utkání ovšem bylo napsáno, že radovat se budeme už jenom my. A netrvalo to ani moc dlouho.

Nejprve se střelec zápasu Lukáš Preisler rozběhl k velkému sólu přes půl hřiště, nenechal se odstavit od míče vůbec nikým a sám před brankářem mu nedal nejmenší šanci. Vyrovnáno - 2:2!

A to ještě nebylo všechno. Maxim Hanik po krásné přihrávce ze strany se ocitl ve 100% šanci. A bohudík prokázal, že je to obounohý hráč. Levačkou po zemi prostřelil domácího gólmana a šli jsme do vedení 3:2. Do konce zbývalo dlouhých 20 minut a věřte, že utíkaly opravdu pomalu.

Díky obrovskému nasazení všech hráčů, zlepšené hře v obraně i směrem dopředu jsme vítězství nakonec udrželi. Dokonce jsme mohli vedení ještě navýšit. Po centru Jakuba Jelínka hlavičkoval Radovan Kumpošt a jen pár centimetrů nás dělilo od definitivního rozuzlení dnešního dramatu. Míč skončil na tyči. Po závěrečném hvizdu jsme mohli jít slavit.

Tentokrát musím přiznat, že nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Tak už to ale ve fotbale bývá, že se nehraje na umělecký dojem, ale na góly...

 

   STŘELCI:

   34´     1:0

   39´     1:1   Preisler Lukáš

   40´     2:1

   44´     2:2   Preisler Lukáš

   49´     2:3   Hanik Maxim

 

5.jarní utkání hrajeme na domácím stadionu v neděli 12.05.2019 v 11:15 proti Holicím!

Kluci vás všechny srdečně zvou!!!

 

 

27.04.2019     11:15

FK ČESKÁ TŘEBOVÁ - LETOHRAD 4:2 (2:1)

 

SESTAVABrejcha Štěpán, (náhradní brankář Ftáčník Jan)

Hanik Maxim, Grepl Michael, Deml Jakub, Ondráš Jakub, Mazura Tomáš,

Kumpošt Radovan, Šumbera Metoděj, Hýbl Lukáš, Kovář Vojtěch,

Jelínek Jakub „C“, Kubát Jiří, Preisler Lukáš, Tú Hoang Anh

 

 

     Jestliže v minulém zápase v Lanškrouně nás soupeř zaskočil hned z prvního útoku, tentokrát jsme to byli my, kdo do zápasu vlétl raketovou rychlostí. Z naší první standartní situace ve 2.min jsme se ujali vedení. Na centr z rohu si vyskočil nejvýše Lukáš Hýbl a v tu chvíli bylo jasné, že jeho kladivo udeří neomylně - 1:0. O pár minut později se ještě Jakub Jelínek zastřeloval a jeho oblouček skončil na břevně. Za několik okamžiků už jsme se mohli ale radovat. Jakub Jelínek se trefil přesně - 2:0. I soupeř měl náznaky šancí. Buď se o ně připravil sám pokaženou finální nahrávkou, nebo byl na místě náš brankář….Ve 22.min už se ovšem prosadil a snížil na 2:1. My jsme do poločasu vedení udrželi.

    Hned na začátku 2.půle opět po rohu lovil letohradský brankář míč ze sítě potřetí. Tentokrát ho překonal vlastní hráč. To nám radost samozřejmě nekazilo...Hra pokračovala s mírnými šancemi na obou stranách. Když už jsme mysleli na poklidné dohrání zápasu, letohradští nás ještě trochu vylekali a snížili 5 min před koncem na 3:2. Víc už toho ale nestihli. Naopak my jsme náš náskok dokázali navýšit zásluhou Lukáše Preislera, který potáhl míč po křídle, předložil ho před prázdnou branku Radovanovi Kumpoštovi a ten se nemýlil. Naše radost mohla propuknout naplno….

 

STŘELCI:

2´     1:0   Hýbl Lukáš po rohu hlavou

17´   2:0   Jelínek Jakub

22´   2:1  

37´   3:1   Po rohu Maxima Hanika - vlastní

65´   3:2

70´   4:2   Po úniku Lukáše Preislera dává Radovan Kumpošt pojistku do prázdné branky

 

Těžký zápas s kvalitním soupeřem jsme výsledkově zvládli, herně už tak spokojeni být nemůžeme. V tomto zápase bylo spousta pasáží, kdy nás soupeř hodně přehrával a diktoval tempo hry, nevyjádřil ovšem svou převahu ve středu hřiště gólově. A o tom je přece fotbal, že?

 

4.jarní utkání hrajeme na stadionu v Hlinsku, kde nás určitě nečeká nic lehkého, ale uděláme vše pro setrvání v čele tabulky. Zápas se hraje v neděli 05.05. 2019 v 11:15

 

 

21.04.2019     14:15    LANŠKROUN

 LANŠKROUN – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ      2:3   (1:3)

 SESTAVA:  Brejcha Štěpán, (náhradní brankář Ftáčník Jan)

Hanik Maxim, Švanda Matyáš, Grepl Michael, Deml Jakub, Ondráš Jakub, Mazura Tomáš,

Kumpošt Radovan, Šumbera Metoděj, Hýbl Lukáš, Kovář Vojtěch,

Jelínek Jakub „C“, Kubát Jiří, Preisler Lukáš

 

     Ke druhému mistrovskému zápasu jsme jeli na žhavou půdu do Lanškrouna. Díky tomu, že jsme měli první kolo volno, má Lanškroun o zápas navíc a díky tomu nás znova předskočil v tabulce a odsunul nás na druhé místo. To jsme si ovšem my nechtěli nechat líbit a tak se dal očekávat velmi urputný boj o čelo tabulky.

     Zápas pro nás začal více než špatně. I přes všechna varování, hned při první akci soupeře naše obrana zaspala, na dlouhý nákop za naše obránce se snažil zareagovat Štěpán rychlým vyběhnutím, byl by u míče jistě včas, ovšem podběhl ho a tak se na naši prázdnou branku řítili najednou dva útočníci Lanškrouna. A ti samozřejmě nabídnutou šancí nepohrdli. 1:0 pro domácí. Pro jiné týmy možná ledová sprcha, ne tak ovšem pro naše borce. Naopak, semkli jsme se, převzali jsme iniciativu a tvořili si šance. Domácím jsme toho příliš nenabídli, snad jen pár střel z dálky, se kterými si Štěpán poradil. V 15.min se dostal k míči Lukáš Preisler, dlouhou přihrávkou na levou stranu poslal do úniku Vojtu Kováře a ten střelou na zadní tyč nedal gólmanovi šanci a srovnal na 1:1. Tuhý boj pokračuje i nadále, mírná převaha je na naší straně, ale na góly jsme stále čekali. Naše obrana pracovala spolehlivě. Ta lanškrounská se dopustila několika chyb, které jsme nejprve nevyužili. Ovšem v 31.min Jakub Jelínek vystihl špatnou rozehrávku a gólem do prázdné branky nás poslal do vedení 2:1. Ještě jsme se ani nestačili doradovat a už úřadoval Jakub Jelínek znova. Vzal si míč, prokličkoval přes tři hráče a nechytatelnou střelou zvýšil na 3:1. To už vypadalo hodně nadějně. Do poločasu jsme vedení udrželi, což bylo velmi důležité.

 

     Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a měli několik nadějných příležitostí na zvýšení náskoku. Soupeř se nevzdával a zkoušel štěstí střelami z větší vzdálenosti. Po jedné takové Štěpán krotil míč jen s velkými obtížemi. Podařilo se mu to nadvakrát. Balón držel pod rukou, domácí útočník mu ho přesto vykopl a dotlačil míč do sítě. K našemu obrovskému údivu rozhodčí gól uznal. A začaly se dít věci. Nejprve nás zachránil při samostatném úniku Štěpán, kdy ho domácí útočník již v podstatě obešel, ale Štěpán vytáhl bravurní zákrok a konečky prstů vypíchl míč lanškrounskému hráči již před prázdnou brankou. Poté nás zachránila po velkém závaru dvakrát branková konstrukce. Štěstí přeje připraveným a to my jsme dnes byli. Také my jsme měli ve druhém poločase spoustu šancí k navýšení skóre, ale již jsme žádnou neproměnili a tak si po heroickém výkonu všech našich hráčů odvážíme z Lanškrouna veledůležité 3 body. Díky nim se vrácíme zpět na první místo tabulky.

 

STŘELCI:

1´     1:0  

15´   1:1   Kovář Vojtěch

31´   1:2   Jelínek Jakub

32´   1:3   Jelínek Jakub

45´   2:3

 

Za všechny bych chtěl poděkovat úžasným fanouškům, kterých přijelo opravdu hodně a byli pro nás velikou oporou. V tomto krásném počasí, na kvalitním terénu, si snad naše představení užili a přijdou nás příště podpořit zase.

 

3.jarní utkání hrajeme na domácím stadionu v sobotu 27.04.2019 v 11:15 proti Letohradu.

 

 

 

13.04.2019     11:15

 FK ČESKÁ TŘEBOVÁ – LITOMYŠL                 6:0 (1:0)

SESTAVABrejcha Štěpán (1.-60.min), Ftáčník Jan (61.-70.min)

Hanik Maxim, Švanda Matyáš, Grepl Michael, Deml Jakub, Ondráš Jakub, Mazura Tomáš,

Kumpošt Radovan, Šumbera Metoděj, Žáček Jakub, Hýbl Lukáš, Kovář Vojtěch,

Jelínek Jakub „C“

 

          Na první jarní mistrovský zápas jsme se již velmi těšili. Hrálo se na nekvalitním, nerovném terénu se soupeřem ze spodní poloviny tabulky. Rozdíl ve fotbalové kvalitě se někteří hráči Litomyšle snažili dohnat zarputilostí a agresivitou, někdy až trochu za hranou. Trvalo nám dlouho, než jsme si na jejich styl hry zvykli. Celý první poločas se soupeř statečně bránil naší převaze, ze které jsme mohli a měli vytěžit více než jen jeden gól. V prvním poločase stojí ještě za zmínku žluté karty, po jedné na každé straně. První dostal brankář Litomyšle, když zastavil únik Jakuba Jelínka pouze za cenu faulu. Hned vzápětí se na polovině hřiště dostal k míči hráč Litomyšle, mohl jít sám na naši branku, ale Lukáš Hýbl ho dokázal zastavit. Málem mu přitom roztrhl dres a byl za to také oceněn žlutou kartou…

 

Druhé poločasy máme vždy silnější a tak jsme se s nadějí obraceli ke statistikám.

Naši borci neponechali nic náhodě a opravdu jsme soupeře ve druhé půlce jasně přehráli. Velkým problémem je naše proměňování šancí. Někdy je řešíme zbrkle, jindy naopak příliš otálíme a nedokážeme ani zakončit. Při lepším využívání šancí, které jsme si vytvořili, mohl soupeř odcházet ze hřiště z dvouciferným výsledkem…

Je třeba dodat, že se stejným problémem se potýkal i soupeř a několik dobrých příležitostí trestuhodně zahodil.

 

Celkově bych řekl, že se nám vstup do jarní části povedl a kluky chválím, že se dokázali vyrovnat s tvrdou hrou soupeře a přehrát je svou fotbalovostí...

 

STŘELCI:

19´   1:0   Hanik Maxim

52´   2:0   Grepl Michael

57´   3:0   Jelínek Jakub

60´   4:0   Kumpošt Radovan

61´   5:0   Jelínek Jakub

66´   6:0   Deml Jakub

 

Na další mistrovské utkání zajíždíme na horkou půdu do Lanškrouna, kde budeme bojovat o znovuzískání prvního místa v tabulce. Tak vás tímto všechny prosíme o co největší podporu, kluci se vám určitě odvděčí.

 

 

Rozlosování jara 2019:

sobota  13.4.    FK - Litomyšl                      6:0

neděle  21.4.    Lanškroun - FK                  2:3

sobota  27.4.    FK - Letohrad                     4:2

neděle    5.5.    Hlinsko - FK                       2:3

neděle  12.5.    FK - Holice                         8:1

sobota  18.5.    Moravská Třebová - FK     2:5

neděle  26.5.    FK - Pardubičky                11:15

neděle    2.6.    Ústí n.O. - FK                    15:15

neděle    9.6.    Polička - FK                       11:15

sobota  15.6.    FK - Choceň                      11:15

 

 


Tréninky:
ÚTERÝ       15:30-17:00
ČTVRTEK  15:30-17:00
PÁTEK       14:30-16:00

 

 

Tabulka po 14.kole

     

  Tým

 

Z

 

V

 

R

 

P

 

Skóre

 

B

   
 

1.

 

  FK Česká Třebová

 

12

 

11

 

1

 

0

 

59:10

 

34

   
 

2.

 

  TJ Lanškroun, fotbalový oddíl

 

13

 

11

 

0

 

2

 

80:9

 

33

   
 

3.

 

  FK Letohrad

 

13

 

9

 

1

 

3

 

71:23

 

28

   
 

4.

 

  SK Pardubičky

 

13

 

8

 

1

 

4

 

68:23

 

25

   
 

5.

 

  Jiskra Ústí n.Orlicí

 

13

 

7

 

2

 

4

 

39:28

 

23

   
 

6.

 

  FC Hlinsko

 

12

 

7

 

0

 

5

 

57:44

 

21

   
 

7.

 

  Sportovní kluby Polička

 

12

 

3

 

1

 

8

 

32:68

 

10

   
 

8.

 

  TJ Jiskra Litomyšl

 

13

 

3

 

1

 

9

 

26:74

 

10

   
 

9.

 

  FK Agria Choceň

 

12

 

3

 

0

 

9

 

25:62

 

9

   
 

10.

 

  SK Holice

 

12

 

2

 

1

 

9

 

13:51

 

7

   
 

11.

 

  Slovan Moravská Třebová

 

13

 

1

 

0

 

12

 

9:87

 

3

   

 

 


Zprávy z mistrovských utkání:

04.11.2018 11:15

 

CHOCEŇ - FK ČESKÁ TŘEBOVÁ   1:6 (1:3)

 

   Poslední zápas podzimní sezóny jsme zvládli na výbornou. Domácí se dostali za celý zápas pouze do dvou šancí, jinak naše obrana pracovala na 100%. Kluci bojovali, tlačili soupeře a kromě zmíněných protiútoků, po našich chybách, soupeřovu snahu naprosto eliminovali.

Hned v 2.minutě nás po krásném sóle Radovana Kumpošta poslal do vedení Jakub Deml, který dorazil vyraženou střelu Rádi - 1:0.

V 7.minutě po rohu Jakuba Demla vyskočil nejvýše Jakub Jelínek, který hlavou rozvlnil síť, 2:0.

Ve 20.minutě poslal gólman domácích vysoký výkop, se kterým si naše obrana neporadila a útočník Chocně překvapil nejen Štěpána Brejchu střelou z dálky, 2:1.

Ve 30.minutě nám vrátil klid na kopačky výstavním sólem vyšperkovaným položením gólmana Radovan Kumpošt, kterého předtím zkušeně našel Jakub Jelínek, 3:1.

 

   Druhý poločas jsme začali velmi aktivně a byli jsme za to odměněni. Ve 36.minutě se prosadil náš vyhlášený hlavičkář Lukáš Hýbl, kterého našel precizně zahraným rohem Jakub Deml, 4:1. Skoro se zdálo, že na našem zápase měla skauta i Slavia Praha a něco se přiučila do večerního derby. Naše rohové kopy byly ukázkové.

48.minutu zápasu nám křížnou střelou zpříjemnil Vojtěch Kovář, 5:1.

A na konečných 6:1 si Radovan Kumpošt vyzkoušel, jaké je to dorazit si střelu do prázdné branky.

Kluky musíme pochválit za dnešní týmový výkon a za tři body, díky kterým přezimujeme na 1.místě tabulky krajského přeboru.

 

STŘELCI: 2x Kumpošt Radovan, Deml Jakub, Hýbl Lukáš, Jelínek Jakub, Kovář Vojtěch

SESTAVA: Brejcha - Grepl, Hýbl, Mazura, Kumpošt, Jelínek, Hanik, Deml, Kovář, Švanda, Šumbera, Hoang

Celý náš realizační tým ve složení Jirka&Honza&Matěj Demlovi, by chtěl všem klukům poděkovat za úspěšnou podzimní část. Vzorná tréninková docházka a dobrá morálka na nich, vynikající parta, prostě celkově přístup k fotbalu je chvályhodný. Výsledky a postavení v tabulce jsou zaslouženou odměnou za jejich úsilí a snahu.

Kluci díky a doufáme, že v zimní přípravě nepolevíme, abychom se mohli stejně spokojeně tvářit i po jarní části.

 

 

27.10.2018 11:15

 

FK ČESKÁ TŘEBOVÁ – POLIČKA    5:1   (1:1)

 

   V tomto utkání jsme přivítali Poličku, tým ze spodní poloviny tabulky. Na velmi těžkém terénu a za neustálého deště se hrál fotbal plný nepřesností. Víc jak dvě přesné nahrávky za sebou byl problém především pro naše mužstvo. Do hlav klukům nevidím, ale dokážeme se vyhecovat s těmi lepšími soupeři, ovšem s těmi papírově slabšími máme povětšinou problémy. Ujali jsme se brzy vedení, ale ani to nám klid na kopačky nepřineslo. Soupeř ve 13.minutě vyrovnal a celý 1.poločas nás zlobil. Jejich brankář chytal skvěle a na mokrém trávníku si poradil se všemi střelami našich hráčů. Do kabin jsme odcházeli za nerozhodného stavu. Výsledek nás vůbec netěšil, hlavně jsme ale byli rozladěni z předvedené hry.

   Důrazná domluva v kabině naše borce přiměla hned na začátku 2.poločasu ke zvýšené aktivitě. Ke gólu ale dlouho nevedla. Kluci to nevzdávali a zkoušeli své střelecké štěstí dál. Teprve 12 minut před koncem jsme se mohli radovat ze druhého vstřeleného gólu. Tím jsme zlomili odpor soupeře a navyšovali jsme i nadále skóre až na konečných 5:1.

 

Musím konstatovat, že toto utkání se nám příliš nepovedlo a pro oko fotbalového fanouška nebylo úplně z těch nejkoukatelnějších. Potěšila snad jen výhra. Dalším pozitivem bylo postupné zapracovávání do týmu hráčů roč.2008 Mastíka Matěje a  Baláže Šimona...

(Hráči roč.2008 Kumpošt Radovan, Deml Jakub a Šumbera Metoděj jsou již stálými členy týmu)

 

STŘELCI:  2x Jelínek Jakub, 2x Kovář Vojtěch, 1x Švanda Matyáš

 

SESTAVA: Petr – Mastík, Baláž, Hanik, Švanda, Grepl, Deml, Mazura, Kumpošt, Šumbera, Ftáčník, Hýbl, Kovář, Jelínek

 

K poslednímu podzimnímu utkání zajíždíme do Chocně, kde se pokusíme vydolovat 3 body a tím pádem i udržet vedení v tabulce. Přezimovat na 1.místě by bylo jistě příjemné a dodá to určitě chlapcům chuť do další práce...

 

Zápas začíná jako obvykle v 11:15, v neděli 4.11.2018 v Chocni

 

 

 

 

20.10.2018 11:15

 

 

FK ČESKÁ TŘEBOVÁ – ÚSTÍ NAD ORLICÍ     6:2   (2:1)

 

 

   V tomto zápase jsme přivítali na našem hřišti tým z Ústí nad Orlicí. Tým, který je velmi nečitelný a nevyzpytatelný.

Soupeře jsme v žádném případě nepodcenili, přesto nás od samého počátku hodně zlobil. Ve středu pole nás jednoznačně přehrával a naše obrana chvílemi připomínala spíš tréninkové kužely…

A tak když jsme přežili tři velké šance soupeře, trochu nečekaně jsme se ujali vedení, když po centru Jakuba Jelínka nádherně hlavou umístil míč k tyči Lukáš Hýbl. Dlouho jsme se ovšem neradovali, protože soupeř už další brejk proměnil - 1:1. Ještě do přestávky jsme se ujali vedení po střele Jakuba Jelínka, když přeloboval z dálky gólmana. Do šaten jsme odcházeli sice s jednogólovým náskokem, ovšem s předvedenou hrou spokojenost panovat nemohla. Především obranná činnost nefungovala podle našich představ.

   Přestože jsme si v kabině řekli, jak bychom chtěli hrát, soupeř nás i nadále zlobil svými rychlými protiútoky a naše obrana byla i nadále jako Ementál. Zasloužený trest na sebe nenechal dlouho čekat a ve 44.min bylo vyrovnáno. Nevím, jestli tohle byl ten pravý impuls k tomu, že už můžeme i my začít dávat góly. Každopádně tomu tak bylo. Nejdříve zavelel k obratu jako správný kapitán Jakub Jelínek svou dělovkou z 20m, která se ještě cestou do branky pozdravila s břevnem. Poté se Radovan Kumpošt elegantně vyhnul gólmanovi a z těžkého úhlu mazácky zakončil do prázdné branky. Jeho oslava gólu-salto, byla už jen třešnička na dortu. Soupeř odpadl a my jsme dohrávali v exhibičním rytmu. Přidali jsme ještě dva góly. Jednou se prosadil Vojtěch Kovář a podruhé v zápase Lukáš Hýbl po rohu opět hlavou.

   Výsledek vypadá vcelku jednoznačně, ale opak je pravdou. Kdyby soupeř proměnil všechny šance, asi by se zápas vyvíjel jinak. Fotbal se ale hraje na góly a těch jsme dali více my. Klukům chci poděkovat za bojovnost a psychickou odolnost ve chvílích, kdy se zápas nevyvíjel úplně podle našich představ. Do příštích zápasů musíme zlepšit obrannou činnost celého mužstva.

V brance se vystřídali Lukáš Preisler a Lukáš Petr. Oba podali výborný výkon a svými zákroky nás drželi nad vodou.

 

STŘELCI: 2x Hýbl Lukáš, 2x Jelínek Jakub, 1x Kumpošt Radovan,1x Kovář Vojtěch

 

Další utkání hrajeme opět doma. Tentokrát k nám přijíždí Polička. Zápas začíná jako obvykle v 11:15 v sobotu 27.10.2018.

 

 

 

15.10.2018   11:15  PARDUBIČKY

 

Pardubičky – FK Česká Třebová           2:2  (2:2)

 

    K našemu sedmému zápasu jsme jeli do Pardubiček: Už dopředu jsme věděli, že nás tady nečeká nic lehkého. Množící se marodka náš pocit ještě utvrdila. Absence 3 klíčových hráčů (Štěpán Brejcha, Tomáš Mazura, Lukáš Hýbl) byla citelná, ovšem nutno dodat, že parta zbývajících bojovníků se jen tak lehce nevzdala a získala bod potřebný k udržení se na čele tabulky.

První poločas byl bohatý na góly. Za nás střílel 2x Radovan Kumpošt, když obě branky vstřelil po samostatném úniku a vždy velmi chladnokrevně zakončil a nedal domácímu brankáři sebemenší šanci. Pokaždé srovnával stav.

Ve druhém poločase už branky nepadaly, i když šancí bylo dost na obou stranách.

Nastřelili jsme tyčku, Radovan mohl mít na kontě hattrick, ale jeho třetí únik a gól nebyl uznán pro těsný ofsajd.

Bod nakonec bereme, protože i soupeř měl hodně šancí, které nevyužil.

Chci klukům poděkovat za bojovný a obětavý výkon proti soupeři, který byl velmi fyzicky vyspělý...

 

STŘELCI: 2x KUMPOŠT RADOVAN

 

Na další utkání se již velmi těšíme. Hrajeme doma okresní derby s Ústím nad Orlicí.

20.10.2018 v obvyklém čase 11:15 vás očekáváme na hřišti Pod Jelenicí.

 

 

 

 

06.10.2018 11:15

 

FK Česká Třebová – Moravská Třebová                  2:0   (0:0)

 

   V sobotu jsme přivítali tým ze spodní části tabulky, bohužel však výsledek ani předvedená hra tomu neodpovídaly. Nedokázali jsme si poradit s jejich úpornou obranou a po většinu času to nebyl fotbal, ale spíše nakopávaná.

1. poločas jsme nepředvedli vůbec dobrý výkon. Neumíme si poradit s takto bránícím týmem. Nepomůžeme si roztahováním hřiště a přenášením těžiště hry. Moravská se snažila o rychlé protiútoky, ale naši bránu vážněji neohrozila. I přesto jsme v 1. polocase měli dostatek gólových šancí, které jsme bohužel nevyužili.

 

2. poločas jsme po promluvě v kabině začali aktivněji, avšak stále jsme nehráli hru, kterou jsme si představovali.  V 51.minutě jsme se dostali konečně do vedení. Po průnikové přihrávce Jelínka šel sám na bránu Radovan Kumpošt a nekompromisně zakončil. V 68.minutě jsme si pojistili vítězství, když jsme se pěkně vykombinovali u lajny a Vojta Kovář poslal Kubu Demla samotného na bránu, ten bohužel trefil gólmana, ale naštěstí tam byl dnes velmi aktivní Radovan a do prázdné brány utkání definitivně rozhodl. Uffff!

 

Po zápase jsme byli spokojeni se třemi body,které nás poprvé v sezoně poslaly do čela tabulky, avšak s předvedenou hrou už nikoliv.

V týdnu musíme na naší hodně zapracovat,především hra po křídlech a otáčení těžiště hry nám dělá velké problémy...

 

       STŘELCI: 2x Radovan Kumpošt

 

K dalšímu utkání zajíždíme na horkou půdu do Pardubiček,kde se pokusíme udržet vedení v tabulce a především chceme předvést pěkný kombinační fotbal,

který přinese radost klukům,trenérům i divákům.

 

Zápas začíná jako obvykle v 11:15 v sobotu 15.10.2018

 

 

 

 

30.09.2018     11:15    HOLICE

 

HOLICE – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ    0:5 (0:5)

 

    V 5.kole jsme zajížděli na soupeřovo hřiště, do Holic. Po těžké sérii soupeřů ze špice tabulky nás tentokrát měl čekat protivník o poznání lehčí. Opak byl pravdou.

Holičtí chlapci hráli velmi obětavě, i když někdy trochu za hranicí. Na velmi kvalitním trávníku a za ideálního počasí jsme měli trvalou převahu, kterou jsme tentokrát nezužitkovali podle našich představ. Hráli jsme celou dobu do plných a to se hraje každému těžko. Vzhledem k tomu, že chlapci využívali málo křídelní prostory, tak jsme se utápěli před brankou na obranné zdi soupeře.

I tak jsme pár gólů vstřelili a odvezli si důležité tři body, které nám pomohly se opět posunout tabulkou nahoru...na druhé místo, i když máme o zápas méně než většina soupeřů!

 

STŘELCI: 2x Hanik, 1x Hýbl, 1x Ondráš, 1x Jelínek

 

 

Další utkání nás čeká 06.10.2018 doma s Moravskou Třebovou.

Zápas začíná jako obvykle v 11:15 a my všichni, kluci i trenéři se těšíme na vaši podporu.

 

 

 

22.09.2018     11:15

 

FK ČESKÁ TŘEBOVÁ – HLINSKO    10:0 (2:0)

 

    Série tří těžkých zápasů měla vyvrcholit domácím zápasem s Hlinskem. Psychicky jsme se na tento souboj výborně připravili. A herně ještě lépe.

1.poločas ještě kladl soupeř vcelku odpor, i když na naší polovině se hrálo spíše sporadicky a Štěpán se v naší brance lehce nudil. Vstřelili jsme poměrně brzy první gól a uklidnili se. Díky tomu kluci výborně kombinovali a bylo jen otázkou času, kdy padnou do branky soupeře další góly. Do kabin jsme odcházeli s dvougólovým vedením, a proto přišlo ještě varování, abychom soupeře nepodcenili. Naopak jsme po chlapcích chtěli, aby hned z kabin na Hlinsko vlétli a zápas rychle rozhodli.

Jsou to slušně vychovaní a poslušní kluci. Poslechli nás na slovo. Hned v 1.minutě 2.poločasu jsme zvýšili na 3:0 a tím byl soupeř definitivně zlomen. Během několika málo minut přibyly další góly a utkání se proměnilo v exhibici.

 

    Příjemným faktem je, že se tentokrát probudili i sváteční střelci. Na deseti gólech se podílelo 7 hráčů. Celé mužstvo bych chtěl pochválit za to, že bez ohledu na skóre od začátku až do samého konce hrálo na plno, s maximální obětavostí a především kolektivně, nesobecky….Díky,hoši!!!

 

 

STŘELCI: 3x Radovan, 2x Kovis,1x Mazi, 1x Honza,1x Hýblis,1x Jelen, 1x Větrník

 

 

Další utkání nás čeká 30.09.2018 v Holicích. Zápas začíná v 11:15 a my všichni,kluci i trenéři vás srdečně zveme.

 

 

 

16.09.2018     11:45    LETOHRAD

 

LETOHRAD – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ                1:3   (1:1)

 

    Na zápas do Letohradu jsme odjížděli s určitým respektem k soupeři. Po minulém kole, kdy jsme se střetli s Lanškrounem, který k nám přijel jako lídr tabulky a my jsme ho porážkou z 1.místa sesadili, se do čela vyhoupl právě Letohrad. Když píšu s respektem, tak v žádném případě nemyslím se strachem ze soupeře.

    Zápas samotný ovšem podle našich očekávání úplně nezačal. Po několika šancích na obou stranách, nám soupeř dal první varování. Vstřelil první gól, který ovšem rozhodčí neuznal pro postavení jednoho domácího hráče v ofsajdu. Ani toto ovšem našim borcům nestačilo a tak přišel zasloužený trest v podobě vedoucího gólu ve 22.minutě. Ten už nás konečně nakopl a teprve teď pro nás zápas konečně začal. Míč se nám do branky ovšem dotlačit dlouho nedařilo. Ve 33.minutě se nadechl k velkému sólu z půlky hřiště Jirka Kubát, jeho střela skončila jen těsně nad domácí brankou. Když už se především domácí těšili na přestávku, Jakub Jelínek nás vrátil zpět do zápasu. Z většiny letohradských si udělal tréninkové kužele, a když už byl před ním pouze gólman, vymetl mu pavučinku v levém horním růžku - 1:1. Poločas!!!

 

Do druhé části už jsme vstoupili v jiném rytmu a soupeře jsme jasně přehrávali. Poměr rohů v zápase 14:3 hovoří za vše. Gólově vyjádřit naši převahu jsme přesto dlouho nedokázali. Až v 57.minutě po faulu na Radovana rozhodčí pískl penaltu a k míči se postavil Vojta. Brankář ovšem jeho pokus chytil a my jsme se měli trápit dál. Netrápili, protože jsme s sebou do Letohradu dovezli spasitele jménem Jakub Jelínek.

Pokud někdo jeho gólovou akci z konce prvního poločasu nestihl, protože už šel stát frontu na klobásu, nemusel litovat. Kuba nám ji totiž v plné parádě předvedl i na druhou branku.

Nalomený soupeř dostal od Jakuba za pár minut ještě jednu ránu z milosti a zápas se už v podstatě jen dohrával.

 

Letohrad byl výborným, technicky zdatným soupeřem, který hrál fair a patří mu za to naše poklona.

Naše borce musím pochválit všechny bez rozdílu. Každý, kdo se na hřišti objevil, odevzdal svoje maximum. Pokud budeme nastupovat i do dalších zápasů stejně zodpovědně, nemám o budoucnost obavy….

 

STŘELCI: 3x Jakub Jelínek

 

Sestava: Petr Lukáš – Hanik Maxim, Švanda Matyáš, Deml Jakub, Ondráš Jakub, Mazura Tomáš, Kumpošt Radovan, Šumbera Metoděj, Ftáčník Jan, Hýbl Lukáš, Kovář Vojtěch, Jelínek Jakub, Kubát Jiří

 

Na dalším utkání vás samozřejmě opět rádi přivítáme. Hrajeme ho doma na hřišti Pod Jelenicí, v sobotu 22.09.2018 od 11:15 proti silnému soupeři z Hlinska.

 

Kluci vám snad udělají radost nejen výsledkem, ale i předvedenou hrou. Těšíme se na vás!!!

 

 

sobota 8.9.2018

FK Česká Třebová – TJ Lanškroun       1:0 (0:0)

Proti Lanškrounu to byl zápas, ve kterém jsme z minima vytěžili maximum. Převážnou část zápasu jsme se bránili, přežívali šance soupeře a vyráželi do protiútoků. Soupeř měl mnoho šancí a navíc úmyslně neproměnili penaltu, poté co rozhodčí odpískal faul, který se nám ani jejich trenérům nezdál penaltový, tudíž se rozhodli k tomuto fairplay gestu a penaltu zahráli mimo branku. Za to jim patří velký respekt.

Kluky musíme pochválit za kvalitně odmakaný zápas a za týmový výkon vyvrcholený gólem v posledních minutách utkání.

Dovolíme si vás pozvat na další zápas našich kluků do Letohradu. Hrajeme v neděli 16.09. od 11.45.

Moc děkujeme za vaši podporu!

 

 

 

01.09.2018     11:15    LITOMYŠL

 

LITOMYŠL – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ                  1:10   (0:3)

 

Branky: 3x Kumpošt, 2x Jelínek, 2x Deml, 1x Hanik, 1x Hýbl,1x Ondráš

 

Sestava: Brejcha – Grepl, Hýbl, Ondráš, Jelínek, Mazura, Hanik, Kumpošt, Deml, Švanda, Šumbera, Ftáčník

 

    Na první mistrovský zápas jsme se poctivě připravovali více než měsíc. Kluci už se moc těšili a na hřišti to bylo znát. Hrálo se na velmi těžkém terénu, prakticky celý zápas hustě pršelo. Naši borci se touto drobnou komplikací nenechali rozhodit a hned od první minuty se chopili iniciativy. Dali jsme velmi brzy gól a ten nás uklidnil. Bylo jen otázkou času, kdy přidáme další branky. Do poločasu jsme stihli ještě dva.

    Po přestávce soupeř jakoby zůstal v šatně a naši kluci toho náležitě využili. Přidali jsme ještě 7 branek a byl z toho první dvouciferný výsledek.

    Hráli jsme jednoduchý kombinační fotbal. Kluci se nebáli hrát a podržet balón, hodně stříleli, což brankáři Litomyšle na mokrém trávníku dělalo velké starosti: Hodně gólů jsme dali z dorážek po střelách z dálky. Při vší úctě k soupeři, Litomyšl nás příliš neprověřila.

    Nutno podotknout, že v dalších kolech nás čekají podstatně těžší soupeři a teprve ti prověří sílu našeho mužstva. Věřím, že si i těmito soupeři poradíme.

 

Můžete naše borce přijít podpořit už tuto sobotu 8.9. od 11:15 hrajeme doma s Lanškrounem.

 

 

Rozpis utkání - podzim 2018:

sobota     1.9.   Litomyšl/Čistá - FK           1:10

sobota     8.9.   FK - Lanškroun                 1:0

neděle   16.9.   Letohrad - FK                    1:3

sobota   22.9.   FK - Hlinsko                     10:0

neděle   30.9.   Holice - FK                        0:5

sobota   6.10.   FK - Moravská Třebová    2:0

sobota 13.10.   Pardubičky - FK                2:2

sobota 20.10.   FK - Ústí n.O.                   6:2

sobota 27.10.   FK - Polička                      5:1

neděle   4.11.   Choceň - FK                     1:6

 

 

 

 

Realizační tým:

trenéři: Tomáš Keprt (tomas.keprt@atlas.cz)
           Jiří Deml (608884671, deml.bohemia@seznam.cz)
           Jan Deml (739739918)
           Matěj Deml (739189045)

            
           

Soutěž: krajský přebor mladšího žactva sk.A