Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled akcí

Akce v našem areálu v roce 2018

 

30.4.   pondělí       Pálení čarodějnic + dětský den

květen  pátek        Partnerský turnaj městských policií

červen  sobota      Kynologické závody

červen  pátek        Turnaj dep kolejových vozidel

24.6.   neděle        Cyklomaraton

červenec  sobota  Rockfest

10.-12.8.  pá-ne    Kynologické závody

 

 

 

 

Již uspořádané akce:

Vydařené čarodějnice na FK

V neděli 30.dubna se opět po roce v areálu fotbalového klubu uskutečnili „čarodějnice“ spojené s dětským dnem.

V odpoledních hodinách na hřišti pobíhaly děti různého věku a plnily disciplíny, po jejichž absolvování dostaly sladkou odměnu. Děti probíhali pod točícím lanem, skákaly v pytlích, kopaly a házely, opičí dráhu proběhly.  Nechybělo ani oblíbené malování na obličej. Rodiče se mezitím mohli bavit či na ohništi upéct špekáček. Od 19:00 hodin se všichni přítomní (a bylo jich mnoho) zaposlouchali do melodických písní skupiny Karolina.

Vše se odehrávalo v přátelské atmosféře a tak věříme, že se příští rok opět sejdeme.

dsc_0008.jpgdsc_0010.jpgdsc_0009.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ONDRÁŠOVKA CUP

ve čtvrtek 20.října se v našem areálu uskutečnil turnaj Ondrášovka Cup U12. Byly zde týmy: SK Sigma Olomouc, FC Zbrojovka Brno, FC Hradec Králové, FC Hlinsko, SK Vysoké Mýto, SK Hanácká Slavia Kroměříž, Slezský fotbalový club Opava, Městský fotbalový klub Vyškov, Fotbalový klub Šumperk a Vysočina Jihlava.

 

 

 

 

MĚSÍC NÁBORŮ

Ve středu 21.9.2016 proběhl v areálu fotbalového hřiště Pod Jelenicí v České Třebové „Měsíc náborů – září 2016“. Tato akce je součástí projektu „Můj první gól“, do kterého se zapojil i místní fotbalový klub. Ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky (FAČR), Pardubickým krajským fotbalovým svazem a Okresním fotbalovým svazem Ústí nad Orlicí bylo na fotbalovém hřišti připraveno 11 stanovišť, na kterých si 270 dětí vyzkoušelo různé pohybové činnosti. Do areálu zavítaly všechny českotřebovské mateřské školky se svými předškoláky a základní školy s prvňáčky.

Děti si vyzkoušely řadu sportovních disciplín a zajímavých her. To vše probíhalo pod dohledem organizátorů - patronů, jimiž byli trenéři a hráči místního fotbalového klubu. Ten připravil nejen fotbalové dovednosti, ale také např. přetahování lanem, skákání v pytlích, opičí dráhy a jiné různé pohybové činnosti.

Po absolvování všech stanovišť dostali všichni chlapci a děvčata odměnu v podobě sladkostí a propagačních předmětů. Všechny děti si s chutí zasportovaly, zasoutěžily a odcházely spokojené, což byla pro organizátory ta největší odměna.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na tomto příjemném dopoledni a věřme, že i tato akce pomůže přivést naše ratolesti nejen k fotbalu, ale celkově ke sportu.

dsc_0073--1-.jpg

 

 

 

 

 

dsc_0078--1-.jpg

 

 

 

 

 

 dsc_0147--1-.jpg

 

 

 

 

 

  dsc_0178--1-.jpgdsc_0198--1-.jpgdsc_0321--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_0341--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Každý může být reprezentant"

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 pořádala KM PKFS již třetí setkání u příležitosti akce ,,Každý může být reprezentant". Tentokráte se projekt přesunul do České Třebové, kde nám místní klub poskytl veškeré zázemí. Akce se zúčastnil plný počet 32 mladých fotbalistů z kategorií U13 a U12 z různých oddílů našeho kraje.

Hráči si během akce mohli vyzkoušet pestrý trénink vedený, jako již tradičně, profesionálními trenéry FK Pardubice Miroslavem Štichauerem, Miroslavem Jirkou a Ondřejem Tichým. Trenérský tým doplnil trenér Aleš Majvald z Letohradu. Domácí klub reprezentoval trenér starších žáků Jan Marek, při ruce všem trenérům byl Jan Nikodém, hráč FK Pardubice a reprezentant ČR U19. Trénink brankářů měl pod taktovkou Martin Shejbal, který je šéftrenérem brankářů FK Pardubice a zároveň trenérem brankářů reprezentace U20. Při brankářském tréninku mu zdárně sekundoval odchovanec Pardubického fotbalu Jiří Letáček, který na reprezentační úrovni hájí branku reprezentačního výběru U18 a má za sebou např. i stáž v klubu anglické Premier league Norwich City F.C.

Po krátké pauze přišel vrchol fotbalového odpoledne, a to vzájemné utkání. Utkání mělo svoji kvalitu a všichni hráči nám ukázali, že nám v Pardubickém  kraji rostou nadaní hráči, kteří můžou náš kraj jednou vzorně reprezentovat.

Po utkání přišlo na řadu vyhodnocení celé akce. Nejdříve se vyhlašovaly individuální ceny, a to za nejlepší hráče v utkání.

Cenu za červený tým si svým výkonem vysloužil Tomáš Macháček z Lanškrouna a v bílém týmu získal ocenění Miroslav Solnička, který je hráčem FK Pardubice. Své první fotbalové krůčky dělal v klubu FC Hlinsko.

Nemůžeme zapomenout na snahu všech kluků, kteří se zapojili do akce.

Ceny předával místostarosta města Česká Třebová a dlouholetý funkcionář klubu FK Česká Třebová Dobromil Keprt, Grassroots manažer PKFS Jiří Kovárník, předseda  komise mládeže PKFS Jindřich Novotný a předseda komise mládeže OFS Ústí n. Orlicí a klíčová osoba v činnosti mládeže v celém okrese Ústí n. Orlicí Oldřich Skalický.

Po ukončení všech formalit přišla na řadu autogramiáda, kde oba hosté rozdávali mnoho svých propagačních materiálů.

Na závěr je třeba poděkovat klubu FK Česká Třebová v čele s jeho manažerem Tomášem Keprtem, který byl vždy při ruce a poskytl nám pro zdárný průběh akce veškeré  zázemí. Trenérům, kteří opět prokázali svoji kvalitu a připravili pro kluky program a atmosféru, ze které byly děti nadšeny. Velké poděkování patří Jirkovi Letáčkovi a Janovi Nikodémovi, kteří se s hráči podělili o své zkušenosti a byli velkým zpestřením této akce.

Děkuji všem klukům za přístup a chuť do fotbalu, která z nich v průběhu celé akce jen zářila. Dále děkuji rodičům, kteří své děti sportovně podporovali a vytvořili při akci příjemnou atmosféru. V neposlední řadě patří také dík členům KM PKFS, zejména jejímu předsedovi Jindřichu Novotnému a Jiřímu  Kovárníkovi, kteří jsou hlavními zakladateli tohoto projektu.

Děkuji za spolupráci.

L. Matras

dsc_0013.jpg dsc_0057.jpg 

dsc_0066.jpgdsc_0890.jpgdsc_0897.jpgdsc_0899.jpgdsc_0987.jpg