Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Starší žáci

Toto mužstvo má své vlastní webové stránky:http://starsi-zaci-fk-ceska-trebova.webnode.cz

starsi-zaci.jpg

 

Zpráva z mistrovského utkání:

Neděle 20.5.2018

FK Česká Třebová : Svitavy          4:3 (2:2)

            Utkání s na jaře se trápícími Svitavami neměl být náročný zápas. Již ve 2. minutě šel sám na branku Matěj Polášek po krásném pasu Kuby Vašaty, ale netrefil branku. Ve 4. minutě šel po průniku středem sám na branku Matěj Deml, ale brankáře nepřehodil. Nicméně ve 12. minutě se do ojedinělé šance dostali hosté, když po našich chybách v rozehře a po ztrátě špatném vystoupení, využili brejkovou šanci a otevřeli skóre 0:1. O minutu později jsme srovnali – Kuba Vašata vyslal do brejku Dádu Šmída a ten svůj únik proměnil. O další minutu později mohl Dáda Šmíd skóre otočit, když chytil soupeřovu rozehrávku a šel sám, tentokrát branku přestřelil. Druhou šanci měl soupeř poté, co mu naši stopeři namazali do šance, ale David Řehoř nás podržel. V 18. minutě jsme otočili skóre. Adam Mísař vysunul Matěje Poláška a ten uspěl v souboji s vyběhnutým brankářem a upravil skore na 2:1 do prázdné branky. Ve 20. minutě se do dobré příležitosti dostal Adam Mísař, ale míč ve vápně zasekl a následně jej soupeř dostoupil a nenechal ho zakončit ani přesně přihrát. Ve 27. minutě poslal do další šance Dádu Šmída Matěj Deml, tentokrát z toho byla pouze tyč. V 31. minutě proto udeřil soupeř, ze třetí šance vstřelil druhý gól. Naši hráči nejprve propadli ve středu hřiště a následně jsme neodvrátili dlouhý křižný balón, přestože jsme měli dobré obranné postavení a soupeř vyrovnal.

            Druhý poločas jsme soupeře jasně přehrávali, ale naše hra byla křečovitá a hosté se takticky výrazně zlepšili – v poločase reagovali na naši hru a přeskupili řady. Dostali jsme se k několika šancím, ale ne tak stoprocentním jako první poločas. V 50. minutě byl ve vápně sražen Šimon Kolář a Matěj Deml proměnil penaltu 3:2. V 53. minutě měl další obrovskou šanci Matěj Polášek, ale místo branky jen napálil brankáře do hlavy. V 64. minutě Matěj Deml prošel do vápna po narážečce s Fandou Synkem a zvýšil na 4:2. Aby zápas neměl klidný konec, dovolili jsme soupeři z ojedinělé šance – kdy propadla naše obrana snížil na 4:3. V závěru se snažil soupeř ohrozit naši branku po dlouhých nakopávaných balónech, ale závěr už jsme si pohlídali a vedení jsme udrželi.

            V zápase jsme propadli v defenzivní činnosti jako tým, málo jsme se vraceli a soupeře jsme nechávali chodit do přečíslení – v osobních soubojích jsme vítězili, ale některým hráčům jsme zbytečně zavařili. Útočné pojetí nebylo špatné, nicméně nám chyběl klid v koncovce, kvůli kterému jsme zbytečně zdramatizovali celý zápas.

 

Branky: Šmíd, Polášek, Deml 2x

 

Sestava: Řehoř – Fečko (Navrátil 45.), Vašata, Stach, Kadlečík (Synek 61.) – Šmíd, Deml, Horák, Krása( Kolář M. 60.) - Mísař (Kolář Š. 35., Rybka 65.), Polášek (Mikulka 53.)

 

 

 

Tabulka po 19.kole:

     

  Tým

 

Z

 

V

 

VP

 

PP

 

P

 

Skóre

 

B

 
 

1.

 

  Slovan Moravská Třebová

 

18

 

14

 

2

 

2

 

0

 

91:18

 

48

 
 

2.

 

  FK Česká Třebová

 

19

 

11

 

2

 

2

 

4

 

67:22

 

39

 
 

3.

 

  Sportovní kluby Polička

 

19

 

11

 

0

 

3

 

5

 

45:30

 

36

 
 

4.

 

  Jiskra Ústí n.Orlicí

 

18

 

8

 

2

 

3

 

5

 

49:33

 

31

 
 

5.

 

  TJ Svitavy

 

19

 

8

 

2

 

3

 

6

 

49:45

 

31

 
 

6.

 

  FC Hlinsko

 

18

 

6

 

4

 

0

 

8

 

41:35

 

26

 
 

7.

 

  SK Pardubičky

 

18

 

5

 

1

 

1

 

11

 

25:50

 

18

 
 

8.

 

  TJ Lanškroun, fotbalový oddíl

 

19

 

4

 

2

 

2

 

11

 

33:76

 

18

 
 

9.

 

  SK Holice

 

19

 

5

 

1

 

0

 

13

 

34:55

 

17

 
 

10.

 

  FK Agria Choceň

 

19

 

4

 

1

 

1

 

13

 

38:108

 

15

 

 

 

 

Rozpis zápasů - jaro 2018:

ne 25.3.     FK - Holice                    3:1

so 31.3.     Ústí - FK                         0:4

so   7.4.     Polička - FK                    1:1  na PK 2:3

ne 15.4.    FK - Pardubičky            3:2

ne 22.4.    FK - Choceň                10:00

so 28.4.     Moravská Třeb. - FK      1:3

ne   6.5.     FK - Lanškroun            8:0

so 12.5.     Hlinsko - FK                    0:4

ne 20.5.     FK - Svitavy                 4:3

ne 27.5.     Holice - FK                     9:30      BUS v 7:30

ne   3.6.     FK - Ústí                      13:00

ne 10.6.     FK - Polička                13:00

so 16.6.     Pardubičky - FK              9:30      BUS v 7:30

 

 

Tréninky:

Út    16:30 - 18:00

St    16:00 - 17:30

Pá   16:00 - 17:30

 

 

Přípravná utkání:

  3.2.    Litomyšl - FK        3:5
  3.3.    Uničov - FK          3:1.
  4.3.    Letohrad - FK       2:1
10.3.    Litomyšl - FK        1:5

 

 

 

Zprávy z přípravných utkání:

sobota 10.3.2018

Litomyšl : FK Česká Třebová 1:5 (0:3)

V utkání s Litomyšlí jsme byli jednoznačným favoritem a soupeře jsme jednoznačně přehráli. Od úvodních minut jsme byli kombinačně lepší a vytvářeli jsme si šance, kdy se naši hráči dostávali sami před brankáře. Skóre otevřel Šimon Kolář, když nejprve neproměnil brejk, ale následně mu domácí brankář dal šanci k reparátu a svoji šanci využil. Další dvě branky do poločasu ještě přidal Matěj Deml, když nejprve obešel brankáře a podruhé využil kombinace s Matějem Poláškem. Z kraje druhého poločasu jsme polevili a soupeř využil naší chyby ke snížení. Následně jsme převzali opět iniciativu a na 1:4 zvýšil Šimon Kolář po přihrávce od Matěje Koláře. Poslední branku přidal Matěj Kolář.


 

Branky: Kolář Š. 2x, Deml 2x, Kolář M.


 

Sestava: Řehoř, Kadlečík, Vašata, Navrátil, Synek, Kolář M., Horák, Šmíd, Polášek, Mísař, Kolář Š., Deml

 

 

 

Neděle 4.3.2018

Letohrad : FK Česká Třebová       2:1 (1:0)

            Přátelské utkání v Letohradu se nám příliš nevydařilo. Zápas byl vcelku vyrovnaný, ale herně se nám nedařilo. Kombinačně jsme nic moc nepředvedli – podobně jako soupeř. Celý zápas provázela řada nepřesností. Ve 20. minutě pronikl Kuba Vašata do vápna, ale svoji akci nedotáhl do úspěšného konce – jeho střela skončila mimo branku. Ve 34. minutě se dostal soupeř do vedení po naší špatné rozehře a dalším prohraném souboji. Vyrovnání přišlo ve 44. minutě, kdy si domácí srazili přímý volný kop. V 60. minutě neproměnil David Řehoř brejkovou situaci a proto zvítězil soupeř, který využil zaváhání naší obrany po odkopu domácího brankáře a brejkovou situaci proměnil.

 

Branka: vlastní

 

Sestava: Řehoř, Mikulka, Kadlečík, Vašata, Stach, Synek, Kolář M., Horák, Šmíd, Polášek, Fečko, Kovář, Ptáček

 

 

Sobota 3.3.2018

Uničov : FK Česká Třebová 3:1 (2:0)

            V přátelském utkání s Uničovem jsme tahali za výrazně kratší konec. Po většinu zápasu nás soupeř přehrával, takže jsme v tomto utkání především zjistili  jak jsme na tom s defenzivní činností. V úvodu zápasu jsme působili poměrně zbrkle a hodně situací jsme řešili jednoduchým odkopem, čehož soupeř využíval k navýšení tlaku. Měli jsme problémy s udržením balónu na soupeřově polovině a s doplňováním útočících hráčů. Soupeř nás přehrával v individuálních soubojích fyzicky a těžko jsme se prosazovali 1:1, nicméně jsme obzvláště ve středu hřiště zvládali velmi dobře soupeře vykombinovat – bohužel následně jsme nezvládali další části – vykombinovat na křídlo, resp. uhrát souboj v útoku a utéci do úniku. První branku jsme dostali již v 10. minutě, na tu jsme mohli odpovědět hned vzápětí, když Kuba Vašata pronikl do vápna, ale zakončení se mu nevydařilo. V 15. minutě soupeř vykombinoval od našeho rohového praporku na střed vápna, kde jsme mu nechali hodně prostoru, a zvýšil na 2:0. Ve 48. minutě soupeř zvýšil na 3:0, když vykombinoval přes naší levou stranu a zakončil z centru před naší branku. V závěru zápasu jsme se branky dočkali i my – Vojta Mikulka vybojoval míč na hranici vápna a poslal přihrávku na úplně volného Fandu Synka na penaltu, který si míč převzal a nekompromisně zakončil.

 

Branka: Synek,

 

Sestava: Řehoř, Mikulka, Kadlečík, Vašata, Stach, Synek, Krása, Mísař, Kolář M., Horák, Šmíd, Polášek, Fečko

 

 

 

 

 

Sobota 3.2.2018, UMT Litomyšl

Litomyšl : FK Česká Třebová   3:5 (2:3)

            První zimní přátelské utkání jsme sehráli v Litomyšli. V zápase jsme soupeře bez několika jeho opor jednoznačně přehráli. Nicméně se v našich řadách vyskytlo hodně okének, která se nám nepovedla. V 6. minutě šli do vedení domácí po naší chybě na levé straně a nedůrazu před brankou – David Řehoř vyrazil soupeřovu šanci, ale první u dorážky byl domácí útočník. Následně mohl srovnat Šimon Kolář, ale v jasné šanci nastřelil jen brankáře. V 8. minutě po faulu na Šimona Koláře kopal Matěj Deml přímý volný kop z hranice vápna. Brankář jeho střelu vyrazil na břevno, následnou hlavičku Michala Kadlečíka vyrazil brankář do boku a následný centr do vápna tečoval do branky Fanda Synek. V 16. minutě Adam Mísař sklepl patičkou do uličky na Matěje Demla a ten svoji šanci proměnil. Ve 28. minutě soupeř srovnal po našem nedůrazném odkopu. V poslední minutě prvního poločasu poslal krásnou průnikovou přihrávku Matěj Deml na Matěje Koláře, který svůj brejk proměnil.

            Druhý poločas jsme soupeře přehrávali, ale proměňování šancí nám dělalo veliké problémy. Svoji druhou branku přidal Matěj Kolář po podobné akci jako v prvním poločase a zvýšil na 2:4. Nicméně krátce poté soupeř opět snížil na 3:4. V poslední minutě zápasu završil naše vítězství Matěj Deml individuální akcí a uzavřel skóre na 3:5.

 

Branky: Synek, Deml 2x, Kolář 2x

 

Sestava: Řehoř, Mikulka – Kadlečík, Vašata, Stach, Synek, Rybka, Krása, Deml, Kolář Š., Mísař, Kolář M., Navrátil, Horák

 

 

 

 

Realizační tým:

trenér: Jan Marek (773980953, jan.marek@vda.cz)
           Roman Vítek
           Jiří Neugebauer
           Svatopluk Klímek

 

 

Soutěž: Lion Sport krajský přebor staršího žactva sk.B 

 

Rozpis zápasů - podzim 2017:

Neděle  27.8.     FK - Lanškroun               3:0

Středa  30.8.      FK - Choceň                  10:0

Sobota   2.9.      Hlinsko - FK                    0:2

Neděle  10.9.     FK - Svitavy                    2:1 po PK

Středa   13.9.     Moravská Třeb. - FK      3:1

Neděle  17.9.     Holice - FK                      3:4

Neděle  24.9.     FK - Ústí n.Orlicí             1:2 po PK

Neděle  1.10.     FK - Polička                    1:3

Sobota  7.10.     Pardubičky - FK              0:1

Sobota 14.10.    Choceň - FK                   1:15

Neděle 22.10.    FK - Moravská Třeb.      1:2

Sobota 28.10.    Lanškroun - FK              2:1  po PK

Neděle  5.11.     FK - Hlinsko                   4:1

Sobota 11.11.    Svitavy - FK                   2:1