3

Zpráva z pohárových utkání:

pohárové utkání, středa 10.10.2018

Ústí nad Orlicí : FK Česká Třebová       1:2 (0:0)

Pohárový zápas v Ústí nad Orlicí byl celý zápas vypjatý a bojovný již od začátku. Utkání nepřineslo pohlednou podívanou, většina zápasu byla nervózní a nenabídla moc kombinačních situací. Ústí hrálo na rychlé křídelní hráče a útočníky, my jsme se kombinačně moc neprosazovali a výsledkem byla poločasová bezbranková remíza. Nicméně domácí měli první šanci již v 5. minutě, ale únik po křídle zlikvidoval David Řehoř včasným vyběhnutím. Ve 21. minutě jsme zahrozili i my z přímého kopu, ale to bylo do poločasu vše.

Ve druhém poločase se mnoho nezměnilo. Do vedení jsme se dostali po přímém kopu a závaru před soupeřovou brankou, kdy obrannou zeď neprostřelil Daniel Kolář, ale Karlu Mužíkovi se to povedlo 0:1. O 5 minut později jsme měli podobnou šanci – opět z přímého kopu, ale nevyužili jsme ji. Následně jsme soupeře přehrávali a konečně jsme se prosazovali kombinační hrou – soupeř se musel konečně tlačit dopředu a otevíral okénka v obraně. V 59. minutě předskočil soupeře Dominik Horák a poslal do úniku Daniela Šmída, který přehodil vyběhnutého brankáře a zvýšil na 0:2. V závěru domácí snížili z pokutového kopu.

Zápas s Ústím byl velmi náročný – soupeř bojoval, byl silný v rychlostních i silových soubojích a zápas se podobal bitvě ve středu hřiště. Do příště musíme zlepšit přesnost přihrávek a kombinaci celkově.

Sestava: Řehoř – Fečko, Stach, Horák, Mužík – Polášek, Šmíd, Mísař (Chládek 60.), Kolář (Preisler 52.) –  Barbořák, Ptáček (Jelínek 42.)

Branky: Mužík, Šmíd

Přelovice : FK Česká Třebová       1:1 (0:0); (3:4p)

První pohárové utkání jsme odehráli v Přelovicích. V zápase jsme byli papírovými favority, ale výraznou převahu jsme neměli. Soupeře jsme sice přehrávali, ale nedokázali jsme se vyrovnat s terénem a kvalitní soupeřovou obranou. Již v 1. minutě se dostal ke střele z vápna Jirka Kubát, ale brankář jeho střelu chytil. Ve 3. minutě poslal přímý volný kop z 20 metrů nad Matěj Polášek a následovalo dvacetiminutové období soubojů ve středu hřiště, kdy jsme sice drželi míč více na našich kopačkách, ale bez větší šance. Největší šanci prvního poločasu měl Filip Ptáček, když poslal míč po rohovém kopu hlavou těsně nad branku.

Druhý poločas vypadal dlouho velmi podobně, až do 46. minuty, kdy Daniel Šmíd neproměnil svůj únik a poslal míč vedle levé tyče. V 63. minutě jsme chybovali v obraně, hned několikrát za sebou a náš zmar dokonal soupeř střelou do odkryté branky 1:0. Nicméně hned v 66. minutě jsme vyrovnali, kdy přímý kop neudržel domácí brankář v rukou a Filip Ptáček ho poslal do branky 1:1. V nastavené čase ještě Filip Ptáček v úniku přehodil brankáře, ale jeho střelu ještě doběhl domácí stoper a míč na brankové čáře vykopl. Následné penalty jsme úspěšně zvládli a postoupili do další fáze.

Celý zápas se hodně bojovalo ve středu hřiště. Bohužel jsme nedokázali soupeře přehrát ve středu hřiště a vytvořit si lepší finální fázi. Trápí nás větší aktivita směrem do útočné fáze, respektive přechod do útočné fáze.

Sestava: Řehoř – Hoang (Kovář 38.), Stach, Horák, Fečko – Polášek (50. Jelínek), Šmíd, Mísař, Kubát –  Barbořák, Ptáček

Branka: Ptáček

Zprávy z mistrovských utkání:

Neděle 4.11.2018

Choceň : FK Česká Třebová          1:4 (0:2)

Poslední podzimní utkání jsme přijeli jako favorité do Chocně. Od úvodu jsme vyvíjeli větší iniciativu, ale na malém hřišti v Chocni to bylo náročné. Nicméně už ve 4. minutě podpořil útočné řady Marek Fečko, prostrčil míč na Daniela Šmída, který obešel dva středové hráče a svůj únik nekompromisně zakončil 0:1. Od 10. minuty jsme měli problém s kvalitní rozehrávkou, soupeř dobře bránil a na hřišti nebylo moc mezer na kvalitní kombinaci, často jsme špatně rozehráli a stálo nás to hodně sil. V 15. minutě po naší ztrátě a rychlém kontru doplněným chybou naší obrany šel domácí útočník do brejku, ale David Řehoř jeho brejk vychytal. Soupeř si v poločase vypracoval ještě jednu šanci, kdy po úniku po křídle přišel přízemní centr před branku, ale domácí minuli branku. Následně ve 24. minutě trefil míč z 25 metrů Dominik Horák a zvýšil na 0:2.

Druhý poločas jsme začali dobře, nejdříve střelu Karla Mužíka tečoval domácí obránce a brankář se štěstím vyrazil na roh. Ve 49. minutě jsme soupeře donutili k chybě v rozehrávce a Denis Barbořák krásně přehodil brankáře, ale odkrytou branku minul. V 57. minutě jsme zvýšili na 0:3 po pěkné kombinaci Adama Mísaře, Daniela Koláře, Filipa Ptáčka a Denise Barbořáka, když akci zakončil poslední z nich. Následně nás pozlobil domácí hrotový útočník, když se prodral do dobré šance, ale dobře chytající David Řehoř vše chytil. V 61. minutě poslal Adam Mísař do brejku Filipa Ptáčka, který svoji šanci neproměnil. V 66. minutě zvýšil na 0:4 Daniel Šmíd, když vystihl rozehrávku soupeře před vápnem a bez rozpaků uklidil míč k levé tyči. Poslední slovo měli domácí, když se prosadil domácí útočník přes naši obranu a korigoval skóre na 1:4.

V zápase jsme se v některých pasážích trápili, nedařila se nám přesnější a rychlejší kombinace, často chybělo aktivní převzetí míče do útočného postavení a špatný byl důraz ve vápně soupeře obzvláště u rohových kopů. Na druhou stranu kluci makali a i v těžkých situacích se zvládli společně zajistit.

Sestava: Řehoř – Hoang (Stach 36.), Fečko, Horák, Navrátil – Polášek (Hýbl 60.), Mísař, Šmíd, Mužík (Kolář 50.) –  Preisler (Barbořák 36.), Chládek (Ptáček 45.)

Branky: Šmíd 2x, Horák, Barbořák

FK Česká Třebová : Polička          2:1 (0:0)

Poslední podzimní utkání doma jsme sehráli s Poličkou. Od úvodu jsme soupeře mírně přehrávali a po několika minutách oťukávání jsme se dostali do několika šancí. V 16. minutě po úniku Karla Mužíka netrefil pořádně míč Filip Ptáček, ve 21. minutě po přihrávce a uklouznutí hostujícího stopera se sám před brankářem objevil Filip Ptáček, ale šanci neproměnil. Ve 25. minutě jsme měli další větší příležitost po rohovém kopu, ale Matěj Polášek odražený míč nenasměroval mezi tyče.

Druhý poločas jsme začali hodně bídně, hned v úvodu jsme po pozdním výběhu brankáře inkasovali a prohrávali jsme 0:1. Soupeř nás zaskočil a chvíli nám trvalo, než jsme se oklepali z úvodního šoku. Výsledkem byla šance soupeře ve 44. minutě, kdy David Řehoř dvěma bravurními zákroky zachránil naši šanci na korigování výsledku. Až v 55. minutě jsme vyrovnali, když střelu Adama Mísaře zblokoval soupeř, následný hlavičkový souboj Filipa Ptáčka a soupeřova obránce propadl až k Danielu Šmídovi, který nekompromisně vyrovnal. V 60. minutě prošel přes soupeřovu obranu Karel Mužík a předložil míč před odkrytou branku Lukáši Preislerovi, ten bohužel trefil pouze boční síť. Dílo bylo dokonáno v 68. minutě, kdy se hlavou trefil Dominik Horák z rohového kopu.

Jsem rád, že jsme zvládli morálně makat v zápase, který se vyvíjel velmi špatně a že jsme situaci otočili. Kluci dřeli, ale bohužel jsme se nevyvarovali chyb v koncovce i v defenzívě, což ovlivnilo celý zápas. Kdybychom vedli v poločase 2:0 nebo 3:0 odehráli bychom klidný zápas, ale takto jsme se zbytečně trápili. Přes zimu musíme zapracovat více na celkové kondici.

Sestava: Řehoř – Hoang (Hübl 37., Kovář 60.), Fečko, Horák, Navrátil – Mužík, Šmíd, Mísař, Polášek –  Barbořák (Preisler 37., Petr 67.), Ptáček (Chládek 55.)

Branky: Šmíd, Horák

Sobota 20.10.2018

FK Česká Třebová : Ústí nad Orlicí       0:1 (0:1)

Domácí derby s Ústím jsme začali aktivně a soupeře jsme evidentně zaskočili. Prvních dvacet minut jsme hráli pouze na jednu branku. Bohužel výsledkem pro nás bylo několik šancí, gól z ofsajdu a střel z vápna. Následně se hra začínala vyrovnávat a obrat přišel ve 30. minutě, kdy jsme špatnou přihrávkou před soupeřovým vápnem dali soupeři první a jedinou šanci zápasu, kdy hosté z rychlého protiútoku přešli do brejku, který využili. Konec poločasu jsme sehráli špatně.

Druhý poločas jsme se nedostatečně připravili na soupeřovu hru, který nás předčil fyzicky a takticky. Hosté velmi svědomitě bránili a nakopávali balóny na svá křídla a útočníky, kombinace ve středu hřiště se objevovala velmi zřídka. Nicméně my jsme si sice pohlídali další možné úniky, ale naše aktivita byla slabá, druhý poločas jsme místo zvýšení aktivity, přidání více náběhů zůstávali často na vlastní polovině a útočili jsme ve čtyřech proti osmi. Jediné dva náznaky šance měl Matěj Polášek – nejprve po vystihnutí rozehrávky soupeře v 52. minutě a následně po akci Kuby Jelínka a Adama Mísaře, který centroval před branku, ale Matěj Polášek pořádně nedosáhl na míč.

Jsme rádi, jak jsme na soupeře nastoupili. Bohužel naší aktivitě chyběla branka a soupeř, který přežil svoji dlouhou krizovou chvíli, toho dokázal využít. Bohužel musíme zapracovat na přesnějších přihrávkách, fyzičce a morálce, protože buď nám síly došly, nebo jsme neměli dost vůle se zápasem něco udělat.

Sestava: Řehoř – Navrátil, Stach, Horák, Fečko – Polášek, Šmíd, Mísař, Barbořák (Kolář 49., Chládek 65.) –  Preisler (Jelínek 38.), Ptáček

sobota 13.10.2018

Pardubičky : FK Česká Třebová   1:2 (0:0)

Utkání v Pardubičkách začalo opatrně. Se soupeřem jsme se nejprve oťukávali a do první šance se dostal Matěj Polášek v 11. minutě, kdy si přehodil brankáře, ale následně byl podražen a soupeř se z protiútoku dostal do první šance, když únik domácího křídla zlikvidoval David Řehoř. Následovala řada našich šancí, kdy se postupně do úniků a často zbytečných střel již z hranice vápna dostávali postupně: Marek Fečko, Denis Barbořák a Filip Ptáček, ale nikdo nebyl úspěšný. Poslední velkou šanci poločasu měl Matěj Polášek po centru Filipa Ptáčka z křídla a netrefení míče Denise Barbořáka, nicméně i Matěj netrefil míč dobře a střela mířila nad branku.

Druhý poločas hra postrádala atraktivitu první půle, ale několik šancí a hlavně gólů bylo. Nejprve nás soupeř prokombinoval středem, ale šanci nevyužil. V 57. minutě jsme se konečně dočkali branky, když přímý volný kop Matěje Poláška skončil na tyči a odražený míč poslal do sítě Filip Ptáček. V 61. minutě po kombinaci Denise Barbořáka, Lukáše Preislera šel do brejku Filip Ptáček a zvýšil na 0:2. Nicméně téměř z následného útoku snížili domácí z přímého volného kopu na 1:2. V závěru se ještě do dvou pěkných příležitostí dostal Lukáš Preisler, ale branku bohužel nevstřelil.

První poločas jsme soupeře jednoznačně přehráli, domácí hrozili pouze z brejků, ale branku jsme bohužel nevstřelili. Druhý poločas jsme sice s hrou pokulhávali, ale jsem rád, že jsme se prosadili střelecky. Musíme zapracovat na lepší komunikaci a vzájemné spolupráci.

Sestava: Řehoř – Hoang (Kolář 15., Jelínek 41., Kovář 61.), Stach, Horák, Mužík – Polášek, Šmíd (Preisler 35.), Mísař, Fečko –  Barbořák, Ptáček

Branky: Ptáček 2x

6.10.2018, Česká Třebová

FK Česká Třebová : Moravská Třebová                  3:0 (1:0)

Derby s Moravskou Třebovou byl zápas o přežití. Soupeř dojel namotivován a hrál extrémně tvrdě, hodně zákroků bylo za hranou přípustnosti, k vidění bylo i na naše poměry hodně žlutých karet. První dvě šance zápasu měl Denis Barbořák, ale ani jednou po úniku z boku nevyzrál na hostujícího brankáře. Ve 20. minutě se dostal k pěkné ráně z dálky Daniel Šmíd, ale netrefil branku. Karel Mužík zase hlavičkoval vedle po rohovém kopu. Ve 28. minutě poslal Denis Barbořák míč mezi brankáře a Marka Fečka, který svým důrazem vybojoval míč pro Filipa Ptáčka a jeho střelu vyrazil rukou hostující obránce – následnou penaltu proměnil Matěj Polášek.

Druhý poločas jsme začali vlažněji, soupeř se několikrát dostal k pěkné kombinaci, ale nijak zvlášť neohrozil naši branku. Ve 38. minutě měl dobrou příležitost Filip Ptáček, ale opět jsme šanci neproměnili. Ve 48. minutě se Daniel Šmíd probil přes několik soupeřů a svůj únik proměnil 2:0. Následně jsme soupeře již k ničemu nepustili, vytvořili jsme si několik šancí, ale soupeř dobře a tvrdě bránil, takže jsme třetí branku přidali až v samotném závěru.

Tento zápas byl pro nás za trest, hodně hráčů dohrálo se spoustou šrámů, soupeře jsme předčili ve všem kromě tvrdosti. Bohužel bylo těžké sehrát kvalitní zápas, přesto se několik světlých okamžiků našlo – dost kombinací a průniků stálo za vidění.

Sestava: Řehoř (Petr 51.) – Hoang (Kolář 35.), Stach, Horák, Mužík (Hübl 62.) – Polášek, Šmíd, Mísař (Chládek 38.), Fečko –  Barbořák, Ptáček (Jelínek 60.)

Branky: Polášek, Šmíd 2x

Holice : FK Česká Třebová  0:5 (0:2)

Po domácím prohraném zápase s Hlinskem jsme jeli jako favorité do Holic. Z úvodu zápasu tomu, ale nic nenasvědčovalo. Soupeř nás zaměstnával na naší levé straně dlouhými nákopy a my jsme útočili paradoxně ze stejné strany. Nicméně v 13. minutě přišla akce z pravé strany a po centru Jirky Kubáta se nadvakrát prosadil Daniel Kolář 0:1. V zápětí šel soupeř do brejku, ale David Řehoř včasným vyběhnutím nebezpečné situaci zabránil. Ve 34. minutě přidal druhou branku Jirka Kubát, když přehodil vyběhnutého brankáře domácích.

Druhý poločas jsme začali vlažně – soupeř šel hned dvakrát do jasné příležitosti, ale ani jednou se neprosadil. Ve 49. minutě se prosadil Filip Ptáček střelou z vápna a zvýšil na 0:3. V 59. a 61. minutě jsme ještě zvýšili vedení střelami Filipa Ptáčka a Jirky Kubáta na konečných 0:5.

Sestava: Řehoř – Hoang (Preisler 64.), Horák, Šmíd, Navrátil (35. Hübl, Petr 65.) – Polášek, Barbořák, Mísař, Kubát –  Kolář (Chládek 45.), Ptáček

Branka: Kolář, Kubát 2x, Ptáček 2x

FK Česká Třebová : Hlinsko                   0:1 (0:1)

Utkání s doposud nejlepším celkem soutěže bylo moc pěkné. Hrál se pěkný kombinační zápas, kdy jsme v úvodu měli převahu, ale po pěti minutách převzal iniciativu soupeř až do 14. minuty, kdy jsme si vybrali slabší chvilku a dostali jsme lacinou branku z přímého kopu. Následně se hra vyrovnala, hrál se pěkný zápas, ale kvalita obou týmu byla taková, že se ani jeden tým nedostal do vyložené šance. Proto jsme se pokoušeli o pokusy ze střední vzdálenosti, ale ani jeden vážněji neohrozil soupeře, buď jsme netrefili branku, nebo střele chyběla razance, resp. směřovala poměrně blízko k brankáři.

Druhý poločas se soupeř více soustředil na bránění, ale herní projev se výrazně nezměnil. V závěru druhé půle jsme soupeře po nátlakové hře pustili do dvou brejkových situací, ve kterých nás podržel David Řehoř. Bohužel jsme si na soupeřově obraně vylámali zuby stejně jako všichni soupeři před námi.

Zápas měl velmi dobré tempo, nehráli jsme špatně, bohužel jsme v některých situacích nezvládali přesnější kombinaci, většina hráčů udělala několik chyb, které mohli rozhodnout, ale celkově si hráči zaslouží pochvalu.

Sestava: Řehoř – Navrátil, Fečko, Horák, Mužík – Polášek, Šmíd, Mísař, Kubát (Kolář 58.) – Barbořák (Preisler 48.), Ptáček

Letohrad : FK Česká Třebová       0:4 (0:2)

Zápas v Letohradě jsme začali aktivně a tlačili jsme se do zakončení hned od úvodu. V první šanci se ocitl Denis Barbořák, když nedorazil odražený míč do branky po přímém kopu Daniela Šmída. Ve 12. minutě se do další šance dostal opět Denis Barbořák, po centru Matěje Poláška a sklepnutí Filipa Ptáčka. O minutu později slabě vystřelil z dobré pozice Filip Ptáček – zakončil pěknou kombinaci Daniela Šmída s Danielem Kolářem. V 17. minutě pronikl sám před branku Daniel Šmíd, ale branku netrefil. Ve 20. minutě domácí brankář špatně vykopl, ale Matěj Polášek jeho zachycený odkop nenasměroval mezi odkryté tyče. Ve 26. minutě se ke krásnému sólu přes polovinu hřiště nadechl Adam Mísař a svůj brejk nekompromisně proměnil 0:1. Ve 31. minutě se odražený míč dostal k Danielu Šmídovi a ten z dálky zaskočil domácího brankáře 0:2. Ve 32. minutě poslal Filip Ptáček do úniku Denise Barbořáka, ale ten sice obešel brankáře, ale vrátivší se stoper mu míč sebral.

Druhý poločas jsme začali velmi vlažně, hra se kouskovala a nebyli jsme schopni podržet míč déle na svých kopačkách. Následkem byla penalta ze 44. minuty, kterou bravůrně zlikvidoval Lukáš Petr. Tato situace byla pro domácí zlomová a naši hráči měli psychicky navrch. V 50. minutě prostrčil míč na Denise Barbořáka Adam Mísař, ale ten se v souboji s většími soupeři nedostal ani k zakončení. V 53. minutě jsme se prosadili po krásné kombinaci Adam Mísař – Matěj Polášek – Daniel Šmíd, který svůj další únik již proměnil 0:3. A za chvíli zvýšil i Filip Ptáček, který využil nedorozumění domácí obrany s brankářem a pohodlně trefil prázdnou branku 0:4. V závěru jsme soupeře jednoznačně přehrávali, ale chvíli před koncem se domácí kapitán probil středem hřiště, prošel mezi našimi stopery, ale na hranici vápna po kličce stoperům mu balón na poslední chvíli sebral Daniel Šmíd, který se vrátil přes polovinu hřiště.

Zápas jsme hráli poměrně křečovitě, hodně šancí jsme neproměnili a byla na nás vidět nervozita, do pohody jsme se dostali až po soupeřově neproměněné penaltě, kdy jsme si konečně dovolili míč v klidu rozehrát a nehnat se bezhlavě do útočení. Do příštích zápasů musíme zapracovat na přesnějších přihrávkách v rychlých protiútocích, které sice zvládáme nastartovat, ale špatným převzetím, nebo špatnou přihrávkou se dostáváme ze slibné situace zbytečně pod tlak.

Sestava: Petr – Hoang (Kolář 13., Chládek 35), Mužík, Horák, Fečko – Polášek, Šmíd, Mísař, Kubát (Hýbl 60.) –  Barbořák (Preisler 52.), Ptáček

Branka: Mísař, Šmíd 2x, Ptáček

8.9.2018, Česká Třebová

FK Česká Třebová : Lanškroun    5:0 (3:0)

Domácí utkání s Lanškrounem jsme nezačali nejlépe. Dlouho dobu byla hra neuspořádaná a herně jsme se nedokázali výrazně prosadit. Soupeř nás velmi dobře držel na uzdě ofsajdovou pastí. Až v 18. minutě přihrál Adam Mísař Danielu Šmídovi a ten se prohnal kolem soupeře a svůj brejk nekompromisně proměnil 1:0. Ve 28. minutě přihrával Kuba Jelínek do vápna na Lukáše Preislera a ten hostujícího brankáře prostřelil 2:0. V 35. minutě jsme vyzráli na ofsajdovou past a centr za obranu si našel Daniel Šmíd a rovněž druhý brejk proměnil 3:0.

Druhý poločas jsme začali opět špatně a měli jsme problémy se dostat do zakončení. Aktivnější jsme byli až 15 minut před koncem. Několikrát se slibně probíjel Jirka Kubát, ale dvě branky jsme přidali po dvou rohových kopech v 58. a 63. minutě.

Zápas se nám celkově moc nepovedl, nedařila se nám kombinace, měli jsme problémy se soupeřovým stylem hry a naše aktivita byla slabá. Nicméně jsme soupeře předčili jak fyzickými, tak technickými dovednostmi. Do dalších zápasů musíme zapracovat na kompaktnější kombinaci, lepší orientaci v prostoru a lepším vyhodnocování herních situací.

Sestava: Řehoř – Navrátil, Stach, Horák, Fečko – Polášek, Šmíd, Mísař, Kubát – Preisler (Hoang 51.), Ptáček (Jelínek 20., Petr 45.)

Branky: Šmíd 2x, Preisler, Navrátil, Horák

Litomyšl : FK Česká Třebová        1:6 (1:4)

V první mistrovském utkání jsme uspěli. Soupeře jsme od úvodních minut přehrávali a do první větší šance jsme se dostali v 8. minutě, kdy Dan Šmíd po narážečce s Filipem Ptáčkem obešel stopera a svůj brejk proměnil 0:1. V 16. minutě se probil po křídle Matěj Polášek a jeho nahrávka před branku se odrazila zpět k němu a on pohodlně zvýšil 0:2. Ve 24. minutě se do pěkného úniku dostal Denis Barbořák, ale jeho šanci domácí brankář vyrazil na rohový kop. Ve 29. minutě zvýšil na 0:3 Filip Ptáček, když dorazil do branky střelu Jirky Kubáta, který se prosadil průnikem z křídla. V 31. minutě nás zaskočil soupeř z rohového kopu, kdy jsme nedokázali odkopnout míč z našeho malého vápna. V závěru poločasu Matěj Polášek přehodil domácího brankáře a zvýšil na 1:4.

Druhý poločas jsme pokračovali v podobném duchu. Hned v 36. minutě zvýšil po centru Dominika Navrátila Matěj Polášek na 1:5. Ve 49. minutě neproměnil brejk Lukáš Preisler, ale na 1:6 zvýšil Filip Ptáček, když poslal míč hlavou do branky z rohového kopu.

Zápas jsme zvládli dobře, ale musíme zapracovat na řadě detailů v obranné fázi i v kompletnějším doplňování útoku.

Sestava: Řehoř – Navrátil, Fečko, Horák, Hoang (Petr 40.) – Polášek (Jelínek 55.), Šmíd, Mísař, Kubát (Mazura 55.) – Barbořák (Preisler 45.)

Branky: Šmíd, Polášek 3x, Ptáček 2x

Zprávy z přípravných utkání:

FK Česká Třebová : Třebeš HK    7:2 (3:1)

V domácím přípravném utkání jsme soupeře z Hradce jednoznačně přehráli a vysokým rozdílem přestříleli. Již v 2. minutě jsme šli do vedení po akci z levé strany, centru Matěje Poláška – střele Filipa Ptáčka poslal míč do odkryté branky Jirka Kubát 1:0. V 5. minutě si Daniel Šmíd narazil míč o Filipa Ptáčka a svůj průnik do vápna proměnil 2:0. V 9. minutě Daniel Šmíd vybojoval míč 30m od brány, prošel mezi stopery a zvýšil již na 3:0, soupeř v této části zápasu nezvládl chytit tempo. Až kolem 20. minutu soupeř srovnal hru a výsledkem byla akce ze 30. minuty, kdy jsme chybovali v obraně, jak ve správném pokrytí prostoru, tak v osobním souboji a soupeř z první vážné příležitosti snížil.

Na začátku druhého poločasu jsme soupeře opět zatlačili a výsledkem byla branka na 4:1 Lukáše Preislera, který vystihl rozehrávku soupeřova brankáře a chytře jej obstřelil. Ve 47. minutě jsme zvýšili na 5:1, když nacentroval míč do vápna Filip Ptáček a David Řehoř využil šance a prostřelil ve vápně vše, co mu stálo v cestě. V 51. minutě zvýšil Fili Ptáček již na 6:1, když rohový kop nasměřoval do brankáře David Řehoř, ten míč vyrazil před sebe a Filip Ptáček již neměl těžkou práci. V 66. minutě se soupeř dostal do ojedinělé šance v druhém poločase, když dlouhý pas za obranu doběhl  soupeřův útočník těsně před Lukášem Petrem a prostřelil ho 6:2. Poslední slovo měl Daniel Šmíd, když po pěkné naražečce s Filipem Ptáčkem uzavřel skóre na 7:2.

Soupeř nás bohužel moc neprověřil, ale bylo pěkné vyzkoušet si několik variant do útočné fáze, naopak obranné řady se moc neprověřily.

Sestava (hokejové střídání) : Řehoř, Navrátil, Horák, Fečko, Petr, Polášek, Mísař, Šmíd, Kubát, Ptáček, Barbořák, Preisler

Branky: Kubát, Šmíd 3x, Preisler, Řehoř, Ptáček

Litomyšl : FK Česká Třebová                 7:1 (3:0)

Druhé přátelské utkání jsme odehráli v Litomyšli. Soupeř nás hned od úvodu přehrával a jednoznačně nás přehrál. Hned v první minutě rozehrál náš brankář velmi riskantně do středu hřiště po kličce ve vlastním vápně a soupeř se dostal k první příležitosti. V 7. minutě domácí proměnili rohový kop po našem obrovském nedůrazu ve vápně – domácí vyhráli tři hlavičkové souboje za sebou. V 17. minutě jeden z našich stoperů poslal soupeře do brejku, ale David nás podržel. Ve 23. minutě jsme se konečně osmělili i my – po pěkné kombinaci na pravé straně mezi Jirkou Kubátem a Markem Fečkem přišel centr na druhou stranu, Vojta Kovář obešel dva hráče, ale jeho střela z vápna mířila mimo branku. Ve 25. minutě šel soupeř do další brejkové situace po nedohodě v naší obraně, ale David nás opět podržel. Ve 28. minutě prošli domácí po pravém křídle a centr před naši branku jsme si srazili do vlastní brány my sami - 2:0. V 31. minutě soupeř zvýšil na 3:0 po další brejkové situaci.

Druhý poločas soupeře nejvíce zlobil v útoku David Řehoř. Hned v úvodu šel do slibné šance, ale byl podražen. Nicméně ve 40. minutě nás opět pozlobila rozehrávka, kdy náš stoper udělal další hrubku a soupeř využil další brejk - 4:0. Ve 43. minutě jsme nezvládli rohový kop a už jsme prohrávali 5:0. Ve 48. minutě vystihl Denis Barbořák soupeřovu rozehrávku, jeho střelu z vápna brankář vyrazil a následnou dorážku Denis nasměřoval do tyče. V 52. minutě jsme se konečně dočkali – David Řehoř využil dlouhého nákopu a využil svůj únik na snížení 5:1. V závěru utkání jsme měli ještě dvě pěkné příležitosti – Dáda Šmíd nastřelil břevno a Denis Barbořák nevyzrál na brankáře technickou střelou z vápna a naopak soupeř ještě dvakrát udeřil.

Zápas pro nás byl kondičním vystřízlivěním, bohužel nejsme fyzicky dostatečně připraveni a máme veliké mezery v kombinaci a taktice. Na všem je potřeba ještě zapracovat.

Sestava: Řehoř – Kubát, Navrátil, Horák, Hoang – Fečko, Šmíd, Barbořák, Kovář – Petr, hráč Litomyšle

Branky: Řehoř

FK Česká Třebová : Letohrad       4:2 (2:0)

První přátelské utkání jsme sehráli na soustředění v Dolní Čermné. Soupeře z Letohradu jsme přehrávali, vytvořili jsme si řadu šancí. První branku vstřelil Ptáček, když proměnil brejkovou situaci. Do poločasu přidal druhou branku opět Ptáček – když dorazil míč do branky po střele Matěje Poláška.

Druhý poločas nejprve naše mladé opory vykombinovali soupeře – Jelínek poslal do brejku Hanika a ten nekompromisně prostřelil brankáře a zvýšil na 3:0. Následně se soupeř začal více prosazovat a dostal se k první střele po přímém volném kopu a hned snížil. Následně David Řehoř proměnil penaltu a v závěru soupeř snížil na konečných 4:2 po brejkové situaci.

Kluci hráli poměrně dobře – individuální technické dovednosti jsou na dobré úrovni, do dalších zápasů budeme muset zapracovat na taktických dovednostech, komunikaci a vetší součinnosti spoluhráčů.

Sestava (hokejové střídání): Řehoř, Stach, Navrátil, Horák, Fečko, Polášek, Mísař, Šmíd, Kubát, Ptáček, Barbořák, Preisler, Jelínek, Hanik, Mazura, Kovář

Branky: Ptáček 2x, Hanik, Řehoř