Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Starší žáci

Toto mužstvo má své vlastní webové stránky:http://starsi-zaci-fk-ceska-trebova.webnode.cz

 

starsi-zaci-na-web.jpg

 

Zprávy z mistrovských utkání:

18.5.2019

Moravská Třebová : FK Česká Třebová                  1:2p (1:1)

Souboj s Moravskou Třebovou byl podobně jako na podzim velmi náročný, jak po fyzické stránce, tak hlavně po té zdravotní. Soupeř hrál od úvodu velmi tvrdě, rozhodčí dlouho odkládal udělování žlutých karet – nakonec udělil domácím pouze tři. V první minutě se dostali k prvnímu rohovému kopu domácí, ale výrazně naši branku neohrozili. Ve 4. minutě se dostal do brejku Filip Ptáček, ale bohužel na domácího brankáře nevyzrál. Následně se odehrávala hra ve středu, kde docházelo k mnoha soubojům, domácí velmi dobře přerušovali naše výpady. V 19. minutě jsme prohráli hlavičkový souboj ve středu hřiště, prodloužený míč poslal soupeř na svého útočníka do brejku a ten se nemýlil a otevřel skóre. Následně jsme přebrali iniciativu hry – nejprve střílel ze střední vzdálenosti Daniel Šmíd nad. Ve 20. minutě po pěkné kombinaci poslal Denis Barbořák do šance Lukáše Preislera, ale ten vybojoval pouze rohový kop. Ve 26. minutě vystřelil na naši branku po delší době soupeř z vápna, ale David Řehoř střelu do středu branky bezpečně pokryl. Ve 32. minutě domácí nesmyslně faulovali ve vápně a Matěj Polášek vyrovnal z pokutového kopu. V závěru poločasu se do velké šance dostal Dominik Horák, ale místo zakončení si chtěl ještě těsně před penaltou obhodit soupeře, který jej stíhal, ale to se mu nepovedlo a z gólové šance nic nebylo.

Druhý poločas jsme domácí zaskočili, hned v 36. minutě po centru Matěje Poláška propadl na malé vápno míč k Lukáši Preislerovi, ale ten přesouvajícího se brankáře nedokázal prostřelit. Následně měl několik příležitostí z rychlých protiútoků i domácí tým, největší šanci domácí měli v 52. minutě, kdy se šikovný útočník procpal přes tři naše hráče od rohového praporku až do vápna, z úhlu propálil Davida Řehoře a míč velmi pomalu putoval do branky, ale tam naši obránci bezpečně míč uklidili do bezpečí. Další větší šanci jsme měli až po rohových kopech – v 52. minutě odražený míč nevrátil do branky Denis Barbořák a v 54. minutě se přetažený roh dostal na volej Lukáši Hýblovi, kterého vychytal brankář. V 55. minutě Denis Barbořák po rohovém kopu nepropálil hradbu těl. V závěru se do větší šance dostal ještě Matěj Polášek, kdy z dobré pozice poslal míč vedle pravé tyče.

Jelikož jsme nedokázali vstřelit branku ze hry, následovaly pokutové kopy. Po první sérii jsme sice prohrávali 1:0, ale v dalších třech sériích se soupeř neprosadil ani jednou, oproti tomu naši hráči Matěj Polášek, Marek Fečko, Dominik Horák nezaváhali.

Zápas pro nás byl velmi náročný – soupeř byl velmi agresivní, chyběla nám větší trpělivost a aktivita v kombinační hře – v které jsme soupeře jednoznačně přehrávali, ale v závěru nám již chyběla síla. Nezvládli jsme řadu standartních situací – soupeř byl fyzicky vyspělý a my jsme nedokázali přizpůsobit zahrávání těchto situací a zbytečně jsme ztráceli míče. Když jsme pronikli k soupeřově brance, často jsme byli faulováni a opět došlo na řadu přímých volných kopů obvykle z křídelních prostorů. Do příště se musíme trpělivě držet našeho stylu hry.

 

Sestava:Řehoř – Hoang (Hýbl 47.), Fečko, Horák, Mužík – Polášek, Barbořák, Šmíd, Kubát – Ptáček, Preisler (Jelínek 44.)

 

Branky: Polášek

 

 

15.5.2019 - pohárové utkání

Pardubičky : FK Česká Třebová   1:2 (0:0)

Do semifinálového pohárového utkání jsme nevstoupili dobře. Hned v první minutě nám soupeř utekl po křídle, dostal balon před branku, kde nám vytvořil veliké potíže. Ubránili jsme se a hned z brejku jsme zahrozili, když byl faulován Filip Ptáček a Matěj Polášek z přímého volného kopu protáhl domácího brankáře. I nadále byl soupeř lepší v kombinaci a v rychlém přechodu do útoku. Měli jsme velké problémy se dostat do zápasu. Po naší slabší desetiminutovce se nám podařilo hru vyrovnat. Po lajně opět utekl Filip Ptáček, byl faulován těsně před vápnem, ale rozhodčí tento zákrok neposoudil jako faul a odpískal pouze roh, po kterém se dostal k zakončení střelou vedle Lukáš Preisler. Kluzký terén a nepříjemný déšť nám dělaly velké problémy se zpracováním a převzetím balónu, ale do zakončení se z poza vápna dostal Daniel Šmíd a Adam Mísař oba však mířili vedle nebo nad. Pak se opět ukázal Filip Ptáček, který utekl po lajně, pohrál si se soupeřovou obranou a předložil krásný balón Lukáši Preislerovi, který však nebyl připraven, soupeřův brankář byl v souboji dříve a naší šanci zlikvidoval. Soupeřovy rychlé útoky se nám dařilo zachytávat, a tak se do větších šancí nedostával. Naopak ke střele se dostal i Dominik Navrátil, ale jeho střelu brankář vyrazil na roh. Z následného rohu, kdy brankář podběhl balon, překvapen nezakončil Filip Ptáček a Lukáš Preisler vybojoval další roh, který už soupeř odvrátil do bezpečí. Ke konci první půlky Adam Mísař přenesl hru na Filipa Ptáčka, který předložil 100% šanci Matěji Poláškovi, ten ale z bezprostřední blízkosti bohužel mířil těsně vedle zcela odkryté brány.

Druhý poločas začal stejně, jak ten první skončil.  Soupeř se snažil hrát přes svoje rychlé křídlo, se kterým si zaběhal Karel Mužík, ale dařilo se mu ho vytlačovat ho do lajny a nepouštět ho k centrům před naší branku. K zakončení jsme se naopak dostali my. Po faulu na Adama Mísaře, Matěj Polášek opět z přímého kopu protáhl domácího brankáře, který jeho střelu vyrazil na roh. Filip Ptáček, který dělal soupeři svým důrazem a rychlostí veliké problémy, předložil další balón Lukáši Preislerovi, kterého ale při zakončení zradil terén a uklouzl. Soupeř odvrátil, přesto se k míči dostal Jiří Kubát a opět zaměstnal soupeřova brankáře. Ten špatně rozehrál, Matěj Polášek předskočil soupeře a vystřelil na vzdálenější tyč těsně vedle.  Šancí, které jsme si vytvořili a neproměnili, jsme mohli litovat v padesáté minutě, kdy soupeř prošel naším středem a ze závaru který vznikl, jsme odvrátili pouze na roh. Z následného rohu si sice došel pro balón David Řehoř, ale ve snaze rychle rozehrát, svým výhozem trefil našeho hráče. K odraženému míči se dostal soupeř, vystřelil a ač náš brankář pohotově střelu pod víko vyrazil, k dorážce se dostal soupeř a poslal míč do sítě 1:0. Chvíli nám trvalo se vzpamatovat z šoku, který přišel, ale netrvalo dlouho a opět jsme udávali tempo hry. V 58. minutě Matěj Plášek opět poslal domácího brankáře do vzduchu, který jeho střelu vytlačil nad branku. Z následného rohu jsme konečně skórovali, když se hlavou prosadil Filip Ptáček 1:1. Po našem vyrovnání opět zahrozil soupeř, kdy z vápna vystřelil vedle. V 68. minutě Daniel Šmíd rozehrál od naší branky, míč propadl až na Filipa Ptáčka, který vyrazil do brejku. V polovině soupeřova hřiště ho zradil terén, kdy se mu balón zastavil v kaluži, ale včas viděl Matěje Poláška, který ho dobře doplnil, Filipovi se podařilo mu ještě míč posunout a ten nás střelou pod břevno poslal do vedení 1:2. Soupeř nás v posledních minutách zatlačil ve snaze vyrovnat, přesto jsme to mohli být my, kdo vstřelí branku. Filip Ptáček opět dostal balón za obranu, ale toho opět zradilo zakončení, když vystřelil do náruče domácího brankáře. V závěru se ještě soupeř dožadoval odpískání pokutového kopu při závaru před naší brankou, ale rozhodčí ho nevyslyšel a zápas k naší radosti ukončil.

Utkání bylo velice atraktivní z obou stra. Přestože jsme si vytvořili více brankových příležitostí, tak bylo více než vyrovnané. Soupeř předvedl velké zlepšení ve fyzické vyspělosti a v některých situacích nám to dělalo problémy. Do dalších zápasů se musíme lépe připravit a začít hrát aktivněji od začátku zápasu, více držet balón na našich kopačkách.

Sestava: Řehoř  – Navrátil, Fečko, Horák , Mužík – Polášek, Mísař, Šmíd, Kubát (Barbořák 67.)  – Ptáček, Preisler (Jelínek 55.)

                  

Branky: Ptáček, Polášek

 

 

FK Česká Třebová : Holice  8:2 (7:0)

12.5.2019

           V domácím zápasu s Holicemi jsme nezaváhali a jednoznačně jsme soupeře přehráli. Od úvodních minut jsme se nastěhovali na soupeřovu polovinu a hosté se k naší brance dostávali ojediněle, často po dlouhých balónech na křídla a útočníky. První dvě branky zápasu vstřelil Matěj Polášek, když k němu nejprve propadl rohový kop v 5. minutě a v 9. minutě centr Karla Mužíka. V 16. minutě řešil jedinou nebezpečnější šanci prvního poločasu soupeře David Řehoř, když nadvakrát zlikvidoval pokus hostů. V 18. minutě vstřelil třetí branku po rohovém kopu Dominik Horák. Ve 24. minutě Filip Ptáček důrazně zatlačil na soupeřova stopera a využil svůj únik 4:0. Ve 27. minutě po krásné přihrávce Matěje Poláška využil brejk opět Filip Ptáček 5:0. Ve 33. minutě se v závaru před brankou nejlépe zorientoval Filip Ptáček a dovršil svůj hattrick. V závěru poločasu dokončil svůj hattrick také Matěj Polášek.

            Druhý poločas jsme začali vlažněji a soupeř se začal tlačit dopředu, hra se vyrovnala a objevovali se šance na obou stranách. Ve 36. minutě vybojoval pěknou příležitost Denis Barbořák – Adam Mísař těsně minul z přímého kopu. Následně šel Filip Ptáček opět sám na branku, ale nedal a soupeř z protiútoku vybojoval roh, který využil a snížil. O 5 minut později předskočil Jakub Jelínek soupeřova záložníka, rozehrál na Lukáše Preislera, který poslal míč na nabíhajícího Lukáše Hýbla – ten poloprázdnou branku neminul a zvýšil na 8:1. V závěru ještě soupeř snížil, po propadnutí naší obrany, z brejku.

            Jsem rád, že jsme vstřelili branky na začátku utkání, uklidnili se a jednoznačně ovládli zápas. Mrzí mě, že jsme ještě více nekombinovali a především spousta neproměněných šancí – hlavně v druhé půli. Do středečního pohárového utkání musíme zlepšit hlavně zakončení.

 

Sestava: Řehoř (Petr 35.) – Navrátil, Fečko, Horák (Hoang 35.), Mužík – Polášek (Hýbl 50.), Mísař, Šmíd (Preisler 35.), Kubát (Jelínek 50.) – Ptáček, Barbořák

 

Branky: Polášek 3x, Horák, Ptáček 3x, Hýbl

 

 

Hlinsko : FK Česká Třebová                   2:0 (0:0)

5.5.2019

            V neděli jsme nastoupili k zápasu o první místo v Hlinsku. První poločas začali lépe domácí, přestože do první velké šance mohl jít Filip Ptáček, který byl ve slibně se rozvíjejícím brejku podražen zezadu. Filip Ptáček se dostal k prvnímu vážnému ohrožení branky ve 12. minutě, když nečekaně propadl centr na Filipa Ptáčka na malé vápno – bohužel trefil pouze brankáře. První brankovou příležitost měli domácí v 18. minutě, kdy po centru z křídla netrefil útočník poloprázdnou branku z malého vápna. Ve 20. minutě měl naši největší příležitost Daniel Šmíd, ale z malého vápna po teči jeho střeli skončil míč nad brankou.

            Druhý poločas nás soupeř mírně zatlačil, výsledkem byla branka z 50. minuty z odraženého balónu po rohovém kopu. A v 54. minutě soupeř přidal po rychlém protiútoku druhou branku. V 64. minutě ještě Matěj Polášek zkoušel technickou střelou zaskočit domácího brankáře, ale neuspěl.

            V zápase jsme sice bojovali, ale soupeř nás přehrál fyzicky, důrazem i takticky. Kluky musím pochválit, že sehráli vyrovnanou partii s kvalitním soupeřem, bohužel rozhodlo několik detailů v zápase stejně jako na podzim.

 

Sestava: Řehoř – Hýbl (Hoang 55.), Fečko, Horák, Mužík – Polášek, Mísař, Šmíd, Kolář (Jelínek 62.), Ptáček (Petr 65.), Preisler (Barbořák 45.)

 

FK Česká Třebová : Letohrad 6:0 ( 2:0 )

28.4.2019

          Hned od začátku utkáni jsme diktovali tempo a soupeře nepouštěli do hry. Z našeho tlaku bylo několik rohů a slibných šancí. Gólově jsme se prosadili v 9. minutě po střele Filipa Ptáčka, kterou soupeřův brankář vyrazil na roh. Z následného rohu vstřelil vedoucí branku Dominik Horák - 1:0. Hned v 10. minutě to zkoušel z vápna Daniel Šmíd, brankář opět vyrazil. V 19. minutě se na křídle uvolnil Matěj Polášek, našel pěknou přihrávkou Filipa Ptáčka, který netrefil prázdnou bránu. V probíhající 22.minutě donutil Filip Ptáček svým důrazným napadáním soupeře k chybě, odebral mu balón a následný brejk sám proměnil - 2:0. Na konci prvního poločasu se ještě do zakončení dostal Matěj Polášek, ale jeho střela šla těsně vedle

Po změně stran ve 36. minutě si Daniel Šmíd udělal ze soupeře kužely, prošel přes půlku hřiště a tváří v tvář brankáři nezaváhal a podél něho na vzdálenější tyč navýšil naše vedení - 3:0. Ve 43. minutě si to zopakoval a i teď se soupeři nepodařilo ho zastavit, nebo přibrzdit. Opět prošel sám přes celou obranu soupeře a balón zastavila až rozvlněná síť - 4:0. Ve 47. minutě se vydal na výlet Karel Mužík, prošel přes vše, co se mu postavilo do cesty, přihrál Jakubu Jelínkovi a ten již prázdnou bránu s přehledem trefil - 5:0. V 62. minutě si svým důrazem došel pro penaltu Jakub Jelínek. Nařízený pokutový kop proměnil Marek Fečko - 6:0.

 

Sestava: Řehoř (50. Petr) – Kubát (35.Hoang), Fečko, Horák, Mužík – Polášek (50. Jelínek), Mísař, Šmíd, Kolář (50. Hýbl), Ptáček (50. Chládek), Preisler (35. Barbořák)

 

Branky: Horák, Ptáček, 2x Šmíd, Jelínek, Fečko

 

 

13.4.2019

FK Česká Třebová : Litomyšl        5:1 (3:1)

          V prvním jarním mistrovském utkání jsme narazili na známého soupeře z Litomyšle. Hosté byli posíleni o hráče, kteří v zimní přípravě chyběli skrz povinnosti na hokeji. Úvod nám příliš nevyšel – hra byla neurovnaná a dělalo nám problémy se dostat do větší šance. V 8. minutě poslal pěkný centr do vápna Matěj Polášek, ale Lukáši Preislerovi po neideálním převzetí ukopl míč soupeř. V 10. minutě se z ojedinělého útoku dostali hosté k rohovému kopu, který nám propadl až do branky 0:1. Nicméně ve 12. minutě bylo vyrovnáno – Dominik Horák rozehrál dlouhý balón na Lukáše Preislera po ofsajdu, Lukáš vyhrál hlavičkový souboj na Matěje Poláška, který centroval do vápna na Adama Mísaře, který se sice nedostal k zakončení, ale sklepl míč pod sebe na Daniela Šmída, který vyrovnal - 1:1. A v 15. minutě po další kombinaci Adama Mísaře, Lukáše Preislera šel sám Daniel Šmíd a otočil skóre 2:1. V 19. minutě jsme soupeře zaskočili rychlým protiútokem, kdy si Filip Ptáček krásně narazil s Lukášem Preislerem a po úniku po křídle předložil nabíhajícím hráčům jednoduchou situaci – Lukáš Preisler zvýšil na 3:1

            Druhý poločas jsme začali aktivněji než první, ale branku jsme vstřelili až z pokutového kopu ve 42. minutě. Ve 45. minutě jsme zvýšili na 5:1 po centru Filipa Ptáčka na Matěje Poláška 5:1. V posledních 15ti minutách jsme polevili a soupeř se dostal ještě do dvou pěkných příležitostí, které bravůrně vychytal Lukáš Petr.

            Zápas jsme bez problémů zvládli, byl jsem spokojen s některými částmi hry, ale musíme zapracovat na práci po celý zápas.

 

Sestava: Petr – Hoang (53. Hýbl), Fečko, Horák, Kubát – Polášek, Mísař, Šmíd, Kolář (36. Chládek), Ptáček (53. Jelínek), Preisler (43. Barbořák)

 

Branky: Šmíd 2x, Preisler, Polášek 2x

 

 

Rozlosování jara 2019:

sobota  13.4.    FK - Litomyšl                       5:1

neděle  21.4.    Lanškroun - FK                   1:8

sobota  27.4.    FK - Letohrad                      6:0

neděle    5.5.    Hlinsko - FK                        2:0

neděle  12.5.    FK - Holice                          8:2

sobota  18.5.    Moravská Třebová - FK      1:2 po PK

neděle  26.5.    FK - Pardubičky                  9:30

neděle    2.6.    Ústí n.O. - FK                    13:30

neděle    9.6.    Polička - FK                         9:30

sobota  15.6.    FK - Choceň                        9:30

 

 

Tabulka po podzimní části

     

  Tým

 

Z

 

V

 

VP

 

PP

 

P

 

Skóre

 

B

 
 

1.

 

  FC Hlinsko

 

10

 

9

 

0

 

1

 

0

 

40:6

 

28

 
 

2.

 

  Jiskra Ústí n.Orlicí

 

10

 

9

 

0

 

0

 

1

 

32:8

 

27

 
 

3.

 

  FK Česká Třebová

 

10

 

8

 

0

 

0

 

2

 

31:6

 

24

 
 

4.

 

  SK Pardubičky

 

10

 

7

 

0

 

0

 

3

 

36:14

 

21

 
 

5.

 

  FK Letohrad

 

10

 

4

 

1

 

1

 

4

 

20:21

 

15

 
 

6.

 

  Sportovní kluby Polička

 

10

 

4

 

0

 

0

 

6

 

12:21

 

12

 
 

7.

 

  Slovan Moravská Třebová

 

10

 

3

 

1

 

0

 

6

 

18:22

 

11

 
 

8.

 

  TJ Jiskra Litomyšl

 

10

 

3

 

0

 

0

 

7

 

9:26

 

9

 
 

9.

 

  FK Agria Choceň

 

10

 

3

 

0

 

0

 

7

 

14:32

 

9

 
 

10.

 

  SK Holice

 

10

 

2

 

0

 

0

 

8

 

12:34

 

6

 
 

11.

 

  TJ Lanškroun, fotbalový oddíl

 

10

 

1

 

0

 

0

 

9

 

12:46

 

3

 
 

 

Zprávy z přípravných utkání:

Hradec Králové ženy : FK Česká Třebová      1:6 (0:2)

7.4.2019

Generální přípravu na mistrovská utkání jsme sehráli v Hradci s ligovým týmem žen. Již v úvodu jsme se dostali do několika šancí – tu první měl Daniel Šmíd, když šel skoro sám na branku, ale nedal. V 7. minutě se na dvakrát neprosadil Tadeáš Chládek, který využil zaváhání domácí obrany, ale ani odražený míč nenasměřoval do odkryté branky. V 11. minutě šel po kolmici Jirky Kubáta sám Filip Ptáček a neproměnil jeden ze svých brejků. Ve 22. minutě odcentroval z křídla Matěj Polášek, ale Filip Ptáček hlavičkoval pouze do domácí gólmanky. Ve 23. minutě jsme se konečně dočkali, když Dominik Horák vystihl soupeřovu rozehrávku a vysunul Filipa Ptáčka, který svůj únik proměnil 0:1. Následně Filip Ptáček neproměnil další brejk a Matěj Polášek neproměnil centr Daniela Šmída – jeho střelu brankářka vyrazila na roh, ze kterého se do zakončení dostal Daniel Šmíd – opět míč skončil v náručí brankářky. Ve 30. minutě velmi dobře atakoval soupeře Lukáš Preisler a získal míč, po narážečce velmi pěkně schoval přihrávku a poslal do brejku Matěje Poláška – ten nezaváhal 0:2.

            Druhý poločas jsme začali podobně. Po centru Daniela Koláře se trefil Filip Ptáček 0:3. Nicméně domácí nesložily zbraně a po špatných posunech v naší obraně a nedůrazu ve vápně, doplněného pomalým návratem zálohy se ženy prosadili po zpětné přihrávce na penaltu, kde to středopolařka již neměla složité. Ve 49. minutě podruhé asistoval Daniel Kolář, tentokrát přetažený centr umístil do sítě holení Matěj Polášek. V 50. minutě zvýšil na 1:5 Daniel Šmíd, když po zisku míče předvedl pěkné sólo a levačkou nedal brankářce šanci. V 66. minutě měly domácí další velkou šanci, ale situaci hraničící mezi 2:1 až 2:0 v našem vápně vyřešili nepřesnou přihrávkou a ještě horší střelou. V závěru ještě zvýšil Tadeáš Chládek, když se prosadil v závaru po rohovém kopu a uzavřel celkové skóre na 1:6.

 

Sestava: Petr, Horák, Fečko, Hoang, Mužík, Šmíd, Polášek, Kubát, Ptáček, Preisler, Kolář, Chládek, Vítek

 

Branky: Ptáček 2x, Polášek 2x, Šmíd, Chládek

 

 

Němčice : FK Česká Třebová                  4 : 2 (3: 0)

Další přátelské utkání jsme sehráli v Němčicích. Na ne příliš kvalitním povrchu bylo od začátku jasné, že se bude spíš bojovat než hrát fotbal. Kluky po většinu času balón vůbec neposlouchal, ale i přesto jsme si vytvořili několik slibných šancí.

První minuta Daniel Kolář střílí nad, třetí minuta Matěj Polášek hlavou do břevna, když to před ním netrefil Daniel Kolář, desátá minuta Matěj Polášek kope přímý kop, Karel Mužík místo aby nastavil hlavu, posílá balón temenem nad branku, dvacátá čtvrtá minuta Daniel Šmíd z vápna jen těsně přestřeluje. Bohužel ve třicáté čtvrté hned z první šance, kdy balón propadl mezi stopery, soupeř skóruje, po další naší chybě a důrazu soupeře ve třicáté sedmé minutě vedení navyšuje a hned ve třicáté deváté nám po další naší hrubce utíká o tři branky.

V druhé půli jsme se pokusili trochu zvednout. Ve čtyřicáté osmé minutě se po průniku neprosadil ani na dvakrát Filip Ptáček, soupeř hned odpovídá a v padesáté minutě zvyšuje na čtyři nula. V padesáte čtvrté kope Matěj Polášek rohový kop a Karel Mužík opět netrefuje čistě hlavou, míč propadl k Anh Tú Hoangovi a ten slabou střelou balón uklidil domácí brankařce přímo do rukou. V šedesáté druhé Filip Ptáček vybojoval míč a centruje na Tadeáše Chládka, ten v tisíciprocentní šanci bohužel netrefuje míč. V šedesáte třetí už se konečně prosadil Adam Mísař a o deset minut později přímo z rohu Matěj Polášek. Mohli jsme ještě branky z rohových kopů přidat, ale ani Dominik Navrátil nedokázal hlavou skórovat ve dvou příležitostech těsně v závěru utkání.

 

Sestava: Petr, Navrátil, Fečko, Horák, Hoang, Mužík, Ptáček, Šmíd, Mísař, Polášek, Kolář, Chládek, Kubát

 

 

Litomyšl : FK Česká Třebová               1 : 12 (2:4)

Naše druhé přátelské utkání s Litomyšlí, vývojem hry kopírovalo to minulé.

Hned od začátku jsme soupeře jasně přehrávali a hned si vytvořili několik brankových příležitostí. Už v první minutě skóroval po samostatném průniku Daniel Šmíd. V sedmé minutě po centru z levé strany se prosadil Daniel Kolář. V desáté minutě se dostal k zakončení Adam Mísař a bylo to tři nula. Ve dvanácté minutě jsme si vzali slabší chvilku a vyzvali chybnou rozehrou soupeře, aby snížil. Hned po rozehrání se znovu prosadil Dáda Šmíd a v patnácté minutě dovršil hattrick další brankou bohužel do vlastní sítě, kdy se snažil odkopnout střílený centr soupeře. Nadále jsme soupeře tlačili, ale do poločasu již branku ani z jasných příležitostí nevstřelili.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Hned ve třicáté šesté minutě se prosadil Jakub Jelínek. Soupeř se snažil ještě vzdorovat, ale po čtyřicáté minutě mu došly síly a my rozjeli brankostroj. Ve čtyřicáté šesté minutě se konečně prosadil Filip Ptáček, čtyřicátá sedmá se podruhé trefil Daniel Kolář, ve čtyřicáté deváté už čistý hattrick dovršil Daniel Šmíd, v padesáté sedmé se prosadil Lukáš Hubl, následně v padesáté osmé dovršil hattrick také Daniel Kolář, pak se v padesáté deváté opět trefil Filip Ptáček a konečné skóre dovršil v šedesáté páté minutě Matěj Polášek.

 

Sestava: Preisler, Navrátil, Fečko, Horák, Hoang, Mužík, Ptáček, Šmíd, Mísař, Polášek, Jelínek, Hübl, Kolář, Chládek, Kubát

 

Letohrad : FK Česká Třebová       2:3 (1:1)

          Další přátelské utkání jsme sehráli v Letohradě. Soupeře jsme na úvod přehrávali. Ve 13. minutě trefil Daniel Šmíd tyč a Filip Ptáček netrefil dorážku. V 18. minutě po rychlé akci Daniela Šmída, centru Matěje Poláška otevřel skóre Adam Mísař. Nicméně soupeř celou dobu hrozil z rychlých kontrů. Ve 28. minutě dokonce domácí vyrovnali z přímého volného kopu na 1:1. V závěru trefil míč z voleje Matěj Polášek, ale domácí brankář bravůrním zákrokem vyrazil. V závěru poločasu ještě soupeř trefil střelou ze střední vzdálenosti břevno.           

           Druhý poločas jsme začali dobře. Dominik Horák trefil hlavou míč z rohového kopu 1:2. Další šanci měl Matěj Polášek, ale ten trefil pouze břevno. V 56. minutě se soupeř prosadil z rychlého protiútoku a našeho nedůrazu před vlastní brankou. V 60. minutě se po dobrém presinku Matěje Poláška a Filipa Ptáčka podařilo našim hráčům nacentrovat před branku a tam se prosadil Lukáš Preisler. V 66. minutě ještě předložil před prázdnou branku Matěj Polášek míč Lukáši Preislerovi, ale ten tentokrát minul.

            V zápase se nám nedařilo dostatečně rychle kombinovat, práce s míčem byla slabší. Zvládali jsme individuální akce, komunikaci a spolupráci.

 

Sestava: Petr, Navrátil, Horák, Hýbl, Fečko, Hoang, Šmíd, Polášek, Mužík, Barbořák, Mísař, Ptáček, Preisler

 

Branky: Mísař, Horák, Preisler

 

MFK Chrudim : FK Česká Třebová      12:0 (2:0)

            Druhé přátelské utkání jsme začali aktivně. V první minutě jsme se dostali ke dvěma pěkný příležitostem – nejprve po rozehrávce Adama Mísaře a centru Jirky Kubáta propadl míč až k Matěji Poláškovi, který v dobré příležitosti těsně minul branku. Krátce na to šel Filip Ptáček sám na branku, ale také svoji šanci neproměnil. Následně se hra vyrovnala – kdy bylo k vidění na obou stranách několik pěkných akcí. Ve 25. minutě soupeř otevřel skóre, když našemu brankáři vypadl míč po přímém kopu a útočník jednoduše dorazil. Po následné rozehře jsme hloupě rozehráli míč až na brankáře, který bohužel trefil soupeře - 2:0. Do poločasu nás soupeř přehrával.

            Druhý poločas jsme nebyli schopni chytit soupeřovo tempo, v soubojích jsme byli pozdě, byli jsme nedůrazní a soupeř nás poměrně jednoduše vykombinovával, z čehož vstřelil 10 branek. Naše protiútoky byly slabé – bohužel jsme nebyli schopni míč udržet delší dobu, ani přesně kombinovat a doplňovat útočící hráče.

            Bohužel se nám nevydařilo hodně věcí, ale pozitivní bylo, že prvních dvacet minut jsme byli více než rovnocenným soupeřem, kdy jsme dobře napadali, a soupeř se nebyl schopen dostat ke klidné rozehrávce. Ale velký problém máme s psychickým potenciálem, kdy s každou obdrženou brankou hrajeme stále pod větším tlakem.

 

Sestava: Petr, Navrátil, Horák, Hýbl, Fečko, Kolář, Hoang, Šmíd, Polášek, Kubát, Barbořák, Mísař, Ptáček, Preisler

 

 

 

Litomyšl : FK Česká Třebová    0:4 (0:3)

Do zápasu jsme vstoupily aktivně a soupeře jsme hned od začátku jasně přehrávali. Hned ve 3. tí minutě přihrával před branku Matěj Polášek a Denis Barbořák ještě mířil nad branku. Ve 4. té minutě vybojoval Filip Ptáček důrazným presinkem balón, pronikl do vápna a předložil tutovku Matějovi Poláškovi, který bez problému proměnil a otevřel skóre 0:1.I nadále jsme pokračovali v tlaku, ale skóre se měnilo až ve 13. té minutě kdy po přihrávce Karla Mužíka vstřelil druhou branku Denis Barbořák.

Poté jsme polevili a soupeře pustili zpět do zápasu. Hra se vyrovnala, neboť jsme se podřídili jeho tempu. Ke konci poločasu nás dvakrát podržel David Řehoř poté, co jsme naší nedůraznou hrou pustili soupeře do jasných brankových situací.

Poslední slovo první půle jsme ale přece měli my. Po rohovém kopu zakončoval hlavou Dominik Navrátil, brankář vyrazil na tyč a následně Filip Ptáček uklidil balon do sítě a završil tak poločasový výsledek na 0:3.

Komentář ke druhému poločasu se dá vyjádřit jednou větou " tragédie a zmar v našem zakončení „. Soupeř fyzicky odešel a my chodili v přečíslení jeden útok za druhým. Jenže buďto jsme situace řešili špatně kombinačně, nebo nedůrazným zakončením, a tak se až v 66. té minutě trefil Lukáš Preisler a zvýšil na 0:4. Tento stav vydržel až do konce.

Bylo to naše první utkání po třech měsících, rotovali jsme s hráči a zkoušeli nové varianty, ale je potřeba zapracovat na zakončení a hlavně na našem pojetí hry. Vydržet hrát aktivně / kombinačně celé utkání a nepodřídit se tempu soupeře, i když je výrazně slabší.

Sestava: Řehoř, Hoang, Fečko, Horák, Navrátil, Polášek, Mísař, Šmíd, Mužík, Barbořák, Kubát, Preisler, Ptáček, Kolář

 

Branky: Polášek, Barbořák, Ptáček, Preisler

 

 

 

Zpráva z pohárových utkání:

pohárové utkání, středa 10.10.2018

Ústí nad Orlicí : FK Česká Třebová       1:2 (0:0)

            Pohárový zápas v Ústí nad Orlicí byl celý zápas vypjatý a bojovný již od začátku. Utkání nepřineslo pohlednou podívanou, většina zápasu byla nervózní a nenabídla moc kombinačních situací. Ústí hrálo na rychlé křídelní hráče a útočníky, my jsme se kombinačně moc neprosazovali a výsledkem byla poločasová bezbranková remíza. Nicméně domácí měli první šanci již v 5. minutě, ale únik po křídle zlikvidoval David Řehoř včasným vyběhnutím. Ve 21. minutě jsme zahrozili i my z přímého kopu, ale to bylo do poločasu vše.

            Ve druhém poločase se mnoho nezměnilo. Do vedení jsme se dostali po přímém kopu a závaru před soupeřovou brankou, kdy obrannou zeď neprostřelil Daniel Kolář, ale Karlu Mužíkovi se to povedlo 0:1. O 5 minut později jsme měli podobnou šanci – opět z přímého kopu, ale nevyužili jsme ji. Následně jsme soupeře přehrávali a konečně jsme se prosazovali kombinační hrou – soupeř se musel konečně tlačit dopředu a otevíral okénka v obraně. V 59. minutě předskočil soupeře Dominik Horák a poslal do úniku Daniela Šmída, který přehodil vyběhnutého brankáře a zvýšil na 0:2. V závěru domácí snížili z pokutového kopu.

            Zápas s Ústím byl velmi náročný – soupeř bojoval, byl silný v rychlostních i silových soubojích a zápas se podobal bitvě ve středu hřiště. Do příště musíme zlepšit přesnost přihrávek a kombinaci celkově.

 

Sestava: Řehoř – Fečko, Stach, Horák, Mužík – Polášek, Šmíd, Mísař (Chládek 60.), Kolář (Preisler 52.) –  Barbořák, Ptáček (Jelínek 42.)

 

Branky: Mužík, Šmíd

 

 

 

Přelovice : FK Česká Třebová       1:1 (0:0); (3:4p)

            První pohárové utkání jsme odehráli v Přelovicích. V zápase jsme byli papírovými favority, ale výraznou převahu jsme neměli. Soupeře jsme sice přehrávali, ale nedokázali jsme se vyrovnat s terénem a kvalitní soupeřovou obranou. Již v 1. minutě se dostal ke střele z vápna Jirka Kubát, ale brankář jeho střelu chytil. Ve 3. minutě poslal přímý volný kop z 20 metrů nad Matěj Polášek a následovalo dvacetiminutové období soubojů ve středu hřiště, kdy jsme sice drželi míč více na našich kopačkách, ale bez větší šance. Největší šanci prvního poločasu měl Filip Ptáček, když poslal míč po rohovém kopu hlavou těsně nad branku.

            Druhý poločas vypadal dlouho velmi podobně, až do 46. minuty, kdy Daniel Šmíd neproměnil svůj únik a poslal míč vedle levé tyče. V 63. minutě jsme chybovali v obraně, hned několikrát za sebou a náš zmar dokonal soupeř střelou do odkryté branky 1:0. Nicméně hned v 66. minutě jsme vyrovnali, kdy přímý kop neudržel domácí brankář v rukou a Filip Ptáček ho poslal do branky 1:1. V nastavené čase ještě Filip Ptáček v úniku přehodil brankáře, ale jeho střelu ještě doběhl domácí stoper a míč na brankové čáře vykopl. Následné penalty jsme úspěšně zvládli a postoupili do další fáze.

            Celý zápas se hodně bojovalo ve středu hřiště. Bohužel jsme nedokázali soupeře přehrát ve středu hřiště a vytvořit si lepší finální fázi. Trápí nás větší aktivita směrem do útočné fáze, respektive přechod do útočné fáze.

 

Sestava: Řehoř – Hoang (Kovář 38.), Stach, Horák, Fečko – Polášek (50. Jelínek), Šmíd, Mísař, Kubát –  Barbořák, Ptáček

 

Branka: Ptáček

 

 

 

Zprávy z mistrovských utkání:

Neděle 4.11.2018

Choceň : FK Česká Třebová          1:4 (0:2)

            Poslední podzimní utkání jsme přijeli jako favorité do Chocně. Od úvodu jsme vyvíjeli větší iniciativu, ale na malém hřišti v Chocni to bylo náročné. Nicméně už ve 4. minutě podpořil útočné řady Marek Fečko, prostrčil míč na Daniela Šmída, který obešel dva středové hráče a svůj únik nekompromisně zakončil 0:1. Od 10. minuty jsme měli problém s kvalitní rozehrávkou, soupeř dobře bránil a na hřišti nebylo moc mezer na kvalitní kombinaci, často jsme špatně rozehráli a stálo nás to hodně sil. V 15. minutě po naší ztrátě a rychlém kontru doplněným chybou naší obrany šel domácí útočník do brejku, ale David Řehoř jeho brejk vychytal. Soupeř si v poločase vypracoval ještě jednu šanci, kdy po úniku po křídle přišel přízemní centr před branku, ale domácí minuli branku. Následně ve 24. minutě trefil míč z 25 metrů Dominik Horák a zvýšil na 0:2.

            Druhý poločas jsme začali dobře, nejdříve střelu Karla Mužíka tečoval domácí obránce a brankář se štěstím vyrazil na roh. Ve 49. minutě jsme soupeře donutili k chybě v rozehrávce a Denis Barbořák krásně přehodil brankáře, ale odkrytou branku minul. V 57. minutě jsme zvýšili na 0:3 po pěkné kombinaci Adama Mísaře, Daniela Koláře, Filipa Ptáčka a Denise Barbořáka, když akci zakončil poslední z nich. Následně nás pozlobil domácí hrotový útočník, když se prodral do dobré šance, ale dobře chytající David Řehoř vše chytil. V 61. minutě poslal Adam Mísař do brejku Filipa Ptáčka, který svoji šanci neproměnil. V 66. minutě zvýšil na 0:4 Daniel Šmíd, když vystihl rozehrávku soupeře před vápnem a bez rozpaků uklidil míč k levé tyči. Poslední slovo měli domácí, když se prosadil domácí útočník přes naši obranu a korigoval skóre na 1:4.

           V zápase jsme se v některých pasážích trápili, nedařila se nám přesnější a rychlejší kombinace, často chybělo aktivní převzetí míče do útočného postavení a špatný byl důraz ve vápně soupeře obzvláště u rohových kopů. Na druhou stranu kluci makali a i v těžkých situacích se zvládli společně zajistit.

 

Sestava: Řehoř – Hoang (Stach 36.), Fečko, Horák, Navrátil – Polášek (Hýbl 60.), Mísař, Šmíd, Mužík (Kolář 50.) –  Preisler (Barbořák 36.), Chládek (Ptáček 45.)

 

Branky: Šmíd 2x, Horák, Barbořák

 

 

 

FK Česká Třebová : Polička          2:1 (0:0)

         Poslední podzimní utkání doma jsme sehráli s Poličkou. Od úvodu jsme soupeře mírně přehrávali a po několika minutách oťukávání jsme se dostali do několika šancí. V 16. minutě po úniku Karla Mužíka netrefil pořádně míč Filip Ptáček, ve 21. minutě po přihrávce a uklouznutí hostujícího stopera se sám před brankářem objevil Filip Ptáček, ale šanci neproměnil. Ve 25. minutě jsme měli další větší příležitost po rohovém kopu, ale Matěj Polášek odražený míč nenasměroval mezi tyče.

            Druhý poločas jsme začali hodně bídně, hned v úvodu jsme po pozdním výběhu brankáře inkasovali a prohrávali jsme 0:1. Soupeř nás zaskočil a chvíli nám trvalo, než jsme se oklepali z úvodního šoku. Výsledkem byla šance soupeře ve 44. minutě, kdy David Řehoř dvěma bravurními zákroky zachránil naši šanci na korigování výsledku. Až v 55. minutě jsme vyrovnali, když střelu Adama Mísaře zblokoval soupeř, následný hlavičkový souboj Filipa Ptáčka a soupeřova obránce propadl až k Danielu Šmídovi, který nekompromisně vyrovnal. V 60. minutě prošel přes soupeřovu obranu Karel Mužík a předložil míč před odkrytou branku Lukáši Preislerovi, ten bohužel trefil pouze boční síť. Dílo bylo dokonáno v 68. minutě, kdy se hlavou trefil Dominik Horák z rohového kopu.

        Jsem rád, že jsme zvládli morálně makat v zápase, který se vyvíjel velmi špatně a že jsme situaci otočili. Kluci dřeli, ale bohužel jsme se nevyvarovali chyb v koncovce i v defenzívě, což ovlivnilo celý zápas. Kdybychom vedli v poločase 2:0 nebo 3:0 odehráli bychom klidný zápas, ale takto jsme se zbytečně trápili. Přes zimu musíme zapracovat více na celkové kondici.

 

Sestava: Řehoř – Hoang (Hübl 37., Kovář 60.), Fečko, Horák, Navrátil – Mužík, Šmíd, Mísař, Polášek –  Barbořák (Preisler 37., Petr 67.), Ptáček (Chládek 55.)

 

Branky: Šmíd, Horák

 

 

Sobota 20.10.2018

FK Česká Třebová : Ústí nad Orlicí       0:1 (0:1)

           Domácí derby s Ústím jsme začali aktivně a soupeře jsme evidentně zaskočili. Prvních dvacet minut jsme hráli pouze na jednu branku. Bohužel výsledkem pro nás bylo několik šancí, gól z ofsajdu a střel z vápna. Následně se hra začínala vyrovnávat a obrat přišel ve 30. minutě, kdy jsme špatnou přihrávkou před soupeřovým vápnem dali soupeři první a jedinou šanci zápasu, kdy hosté z rychlého protiútoku přešli do brejku, který využili. Konec poločasu jsme sehráli špatně.

            Druhý poločas jsme se nedostatečně připravili na soupeřovu hru, který nás předčil fyzicky a takticky. Hosté velmi svědomitě bránili a nakopávali balóny na svá křídla a útočníky, kombinace ve středu hřiště se objevovala velmi zřídka. Nicméně my jsme si sice pohlídali další možné úniky, ale naše aktivita byla slabá, druhý poločas jsme místo zvýšení aktivity, přidání více náběhů zůstávali často na vlastní polovině a útočili jsme ve čtyřech proti osmi. Jediné dva náznaky šance měl Matěj Polášek – nejprve po vystihnutí rozehrávky soupeře v 52. minutě a následně po akci Kuby Jelínka a Adama Mísaře, který centroval před branku, ale Matěj Polášek pořádně nedosáhl na míč.

            Jsme rádi, jak jsme na soupeře nastoupili. Bohužel naší aktivitě chyběla branka a soupeř, který přežil svoji dlouhou krizovou chvíli, toho dokázal využít. Bohužel musíme zapracovat na přesnějších přihrávkách, fyzičce a morálce, protože buď nám síly došly, nebo jsme neměli dost vůle se zápasem něco udělat.

 

Sestava: Řehoř – Navrátil, Stach, Horák, Fečko – Polášek, Šmíd, Mísař, Barbořák (Kolář 49., Chládek 65.) –  Preisler (Jelínek 38.), Ptáček

 

 

sobota 13.10.2018

Pardubičky : FK Česká Třebová   1:2 (0:0)

           Utkání v Pardubičkách začalo opatrně. Se soupeřem jsme se nejprve oťukávali a do první šance se dostal Matěj Polášek v 11. minutě, kdy si přehodil brankáře, ale následně byl podražen a soupeř se z protiútoku dostal do první šance, když únik domácího křídla zlikvidoval David Řehoř. Následovala řada našich šancí, kdy se postupně do úniků a často zbytečných střel již z hranice vápna dostávali postupně: Marek Fečko, Denis Barbořák a Filip Ptáček, ale nikdo nebyl úspěšný. Poslední velkou šanci poločasu měl Matěj Polášek po centru Filipa Ptáčka z křídla a netrefení míče Denise Barbořáka, nicméně i Matěj netrefil míč dobře a střela mířila nad branku.

            Druhý poločas hra postrádala atraktivitu první půle, ale několik šancí a hlavně gólů bylo. Nejprve nás soupeř prokombinoval středem, ale šanci nevyužil. V 57. minutě jsme se konečně dočkali branky, když přímý volný kop Matěje Poláška skončil na tyči a odražený míč poslal do sítě Filip Ptáček. V 61. minutě po kombinaci Denise Barbořáka, Lukáše Preislera šel do brejku Filip Ptáček a zvýšil na 0:2. Nicméně téměř z následného útoku snížili domácí z přímého volného kopu na 1:2. V závěru se ještě do dvou pěkných příležitostí dostal Lukáš Preisler, ale branku bohužel nevstřelil.

            První poločas jsme soupeře jednoznačně přehráli, domácí hrozili pouze z brejků, ale branku jsme bohužel nevstřelili. Druhý poločas jsme sice s hrou pokulhávali, ale jsem rád, že jsme se prosadili střelecky. Musíme zapracovat na lepší komunikaci a vzájemné spolupráci.

 

 

Sestava: Řehoř – Hoang (Kolář 15., Jelínek 41., Kovář 61.), Stach, Horák, Mužík – Polášek, Šmíd (Preisler 35.), Mísař, Fečko –  Barbořák, Ptáček

 

Branky: Ptáček 2x

 

 

 

6.10.2018, Česká Třebová

FK Česká Třebová : Moravská Třebová                  3:0 (1:0)

            Derby s Moravskou Třebovou byl zápas o přežití. Soupeř dojel namotivován a hrál extrémně tvrdě, hodně zákroků bylo za hranou přípustnosti, k vidění bylo i na naše poměry hodně žlutých karet. První dvě šance zápasu měl Denis Barbořák, ale ani jednou po úniku z boku nevyzrál na hostujícího brankáře. Ve 20. minutě se dostal k pěkné ráně z dálky Daniel Šmíd, ale netrefil branku. Karel Mužík zase hlavičkoval vedle po rohovém kopu. Ve 28. minutě poslal Denis Barbořák míč mezi brankáře a Marka Fečka, který svým důrazem vybojoval míč pro Filipa Ptáčka a jeho střelu vyrazil rukou hostující obránce – následnou penaltu proměnil Matěj Polášek.

            Druhý poločas jsme začali vlažněji, soupeř se několikrát dostal k pěkné kombinaci, ale nijak zvlášť neohrozil naši branku. Ve 38. minutě měl dobrou příležitost Filip Ptáček, ale opět jsme šanci neproměnili. Ve 48. minutě se Daniel Šmíd probil přes několik soupeřů a svůj únik proměnil 2:0. Následně jsme soupeře již k ničemu nepustili, vytvořili jsme si několik šancí, ale soupeř dobře a tvrdě bránil, takže jsme třetí branku přidali až v samotném závěru.

            Tento zápas byl pro nás za trest, hodně hráčů dohrálo se spoustou šrámů, soupeře jsme předčili ve všem kromě tvrdosti. Bohužel bylo těžké sehrát kvalitní zápas, přesto se několik světlých okamžiků našlo – dost kombinací a průniků stálo za vidění.

 

Sestava: Řehoř (Petr 51.) – Hoang (Kolář 35.), Stach, Horák, Mužík (Hübl 62.) – Polášek, Šmíd, Mísař (Chládek 38.), Fečko –  Barbořák, Ptáček (Jelínek 60.)

 

Branky: Polášek, Šmíd 2x

 

 

Holice : FK Česká Třebová  0:5 (0:2)

            Po domácím prohraném zápase s Hlinskem jsme jeli jako favorité do Holic. Z úvodu zápasu tomu, ale nic nenasvědčovalo. Soupeř nás zaměstnával na naší levé straně dlouhými nákopy a my jsme útočili paradoxně ze stejné strany. Nicméně v 13. minutě přišla akce z pravé strany a po centru Jirky Kubáta se nadvakrát prosadil Daniel Kolář 0:1. V zápětí šel soupeř do brejku, ale David Řehoř včasným vyběhnutím nebezpečné situaci zabránil. Ve 34. minutě přidal druhou branku Jirka Kubát, když přehodil vyběhnutého brankáře domácích.

            Druhý poločas jsme začali vlažně – soupeř šel hned dvakrát do jasné příležitosti, ale ani jednou se neprosadil. Ve 49. minutě se prosadil Filip Ptáček střelou z vápna a zvýšil na 0:3. V 59. a 61. minutě jsme ještě zvýšili vedení střelami Filipa Ptáčka a Jirky Kubáta na konečných 0:5.

           

 

Sestava: Řehoř – Hoang (Preisler 64.), Horák, Šmíd, Navrátil (35. Hübl, Petr 65.) – Polášek, Barbořák, Mísař, Kubát –  Kolář (Chládek 45.), Ptáček

 

Branka: Kolář, Kubát 2x, Ptáček 2x

 

 

 

 

FK Česká Třebová : Hlinsko                   0:1 (0:1)

        Utkání s doposud nejlepším celkem soutěže bylo moc pěkné. Hrál se pěkný kombinační zápas, kdy jsme v úvodu měli převahu, ale po pěti minutách převzal iniciativu soupeř až do 14. minuty, kdy jsme si vybrali slabší chvilku a dostali jsme lacinou branku z přímého kopu. Následně se hra vyrovnala, hrál se pěkný zápas, ale kvalita obou týmu byla taková, že se ani jeden tým nedostal do vyložené šance. Proto jsme se pokoušeli o pokusy ze střední vzdálenosti, ale ani jeden vážněji neohrozil soupeře, buď jsme netrefili branku, nebo střele chyběla razance, resp. směřovala poměrně blízko k brankáři.

        Druhý poločas se soupeř více soustředil na bránění, ale herní projev se výrazně nezměnil. V závěru druhé půle jsme soupeře po nátlakové hře pustili do dvou brejkových situací, ve kterých nás podržel David Řehoř. Bohužel jsme si na soupeřově obraně vylámali zuby stejně jako všichni soupeři před námi.

        Zápas měl velmi dobré tempo, nehráli jsme špatně, bohužel jsme v některých situacích nezvládali přesnější kombinaci, většina hráčů udělala několik chyb, které mohli rozhodnout, ale celkově si hráči zaslouží pochvalu.

Sestava: Řehoř – Navrátil, Fečko, Horák, Mužík – Polášek, Šmíd, Mísař, Kubát (Kolář 58.) – Barbořák (Preisler 48.), Ptáček

 

 

 

Letohrad : FK Česká Třebová       0:4 (0:2)

            Zápas v Letohradě jsme začali aktivně a tlačili jsme se do zakončení hned od úvodu. V první šanci se ocitl Denis Barbořák, když nedorazil odražený míč do branky po přímém kopu Daniela Šmída. Ve 12. minutě se do další šance dostal opět Denis Barbořák, po centru Matěje Poláška a sklepnutí Filipa Ptáčka. O minutu později slabě vystřelil z dobré pozice Filip Ptáček – zakončil pěknou kombinaci Daniela Šmída s Danielem Kolářem. V 17. minutě pronikl sám před branku Daniel Šmíd, ale branku netrefil. Ve 20. minutě domácí brankář špatně vykopl, ale Matěj Polášek jeho zachycený odkop nenasměroval mezi odkryté tyče. Ve 26. minutě se ke krásnému sólu přes polovinu hřiště nadechl Adam Mísař a svůj brejk nekompromisně proměnil 0:1. Ve 31. minutě se odražený míč dostal k Danielu Šmídovi a ten z dálky zaskočil domácího brankáře 0:2. Ve 32. minutě poslal Filip Ptáček do úniku Denise Barbořáka, ale ten sice obešel brankáře, ale vrátivší se stoper mu míč sebral.

            Druhý poločas jsme začali velmi vlažně, hra se kouskovala a nebyli jsme schopni podržet míč déle na svých kopačkách. Následkem byla penalta ze 44. minuty, kterou bravůrně zlikvidoval Lukáš Petr. Tato situace byla pro domácí zlomová a naši hráči měli psychicky navrch. V 50. minutě prostrčil míč na Denise Barbořáka Adam Mísař, ale ten se v souboji s většími soupeři nedostal ani k zakončení. V 53. minutě jsme se prosadili po krásné kombinaci Adam Mísař – Matěj Polášek – Daniel Šmíd, který svůj další únik již proměnil 0:3. A za chvíli zvýšil i Filip Ptáček, který využil nedorozumění domácí obrany s brankářem a pohodlně trefil prázdnou branku 0:4. V závěru jsme soupeře jednoznačně přehrávali, ale chvíli před koncem se domácí kapitán probil středem hřiště, prošel mezi našimi stopery, ale na hranici vápna po kličce stoperům mu balón na poslední chvíli sebral Daniel Šmíd, který se vrátil přes polovinu hřiště.

            Zápas jsme hráli poměrně křečovitě, hodně šancí jsme neproměnili a byla na nás vidět nervozita, do pohody jsme se dostali až po soupeřově neproměněné penaltě, kdy jsme si konečně dovolili míč v klidu rozehrát a nehnat se bezhlavě do útočení. Do příštích zápasů musíme zapracovat na přesnějších přihrávkách v rychlých protiútocích, které sice zvládáme nastartovat, ale špatným převzetím, nebo špatnou přihrávkou se dostáváme ze slibné situace zbytečně pod tlak.

 

Sestava: Petr – Hoang (Kolář 13., Chládek 35), Mužík, Horák, Fečko – Polášek, Šmíd, Mísař, Kubát (Hýbl 60.) –  Barbořák (Preisler 52.), Ptáček

 

Branka: Mísař, Šmíd 2x, Ptáček

 

 

 

8.9.2018, Česká Třebová

FK Česká Třebová : Lanškroun    5:0 (3:0)

            Domácí utkání s Lanškrounem jsme nezačali nejlépe. Dlouho dobu byla hra neuspořádaná a herně jsme se nedokázali výrazně prosadit. Soupeř nás velmi dobře držel na uzdě ofsajdovou pastí. Až v 18. minutě přihrál Adam Mísař Danielu Šmídovi a ten se prohnal kolem soupeře a svůj brejk nekompromisně proměnil 1:0. Ve 28. minutě přihrával Kuba Jelínek do vápna na Lukáše Preislera a ten hostujícího brankáře prostřelil 2:0. V 35. minutě jsme vyzráli na ofsajdovou past a centr za obranu si našel Daniel Šmíd a rovněž druhý brejk proměnil 3:0.

            Druhý poločas jsme začali opět špatně a měli jsme problémy se dostat do zakončení. Aktivnější jsme byli až 15 minut před koncem. Několikrát se slibně probíjel Jirka Kubát, ale dvě branky jsme přidali po dvou rohových kopech v 58. a 63. minutě.

            Zápas se nám celkově moc nepovedl, nedařila se nám kombinace, měli jsme problémy se soupeřovým stylem hry a naše aktivita byla slabá. Nicméně jsme soupeře předčili jak fyzickými, tak technickými dovednostmi. Do dalších zápasů musíme zapracovat na kompaktnější kombinaci, lepší orientaci v prostoru a lepším vyhodnocování herních situací.

 

Sestava: Řehoř – Navrátil, Stach, Horák, Fečko – Polášek, Šmíd, Mísař, Kubát – Preisler (Hoang 51.), Ptáček (Jelínek 20., Petr 45.)

 

Branky: Šmíd 2x, Preisler, Navrátil, Horák

 

 

 

Litomyšl : FK Česká Třebová        1:6 (1:4)

            V první mistrovském utkání jsme uspěli. Soupeře jsme od úvodních minut přehrávali a do první větší šance jsme se dostali v 8. minutě, kdy Dan Šmíd po narážečce s Filipem Ptáčkem obešel stopera a svůj brejk proměnil 0:1. V 16. minutě se probil po křídle Matěj Polášek a jeho nahrávka před branku se odrazila zpět k němu a on pohodlně zvýšil 0:2. Ve 24. minutě se do pěkného úniku dostal Denis Barbořák, ale jeho šanci domácí brankář vyrazil na rohový kop. Ve 29. minutě zvýšil na 0:3 Filip Ptáček, když dorazil do branky střelu Jirky Kubáta, který se prosadil průnikem z křídla. V 31. minutě nás zaskočil soupeř z rohového kopu, kdy jsme nedokázali odkopnout míč z našeho malého vápna. V závěru poločasu Matěj Polášek přehodil domácího brankáře a zvýšil na 1:4.

            Druhý poločas jsme pokračovali v podobném duchu. Hned v 36. minutě zvýšil po centru Dominika Navrátila Matěj Polášek na 1:5. Ve 49. minutě neproměnil brejk Lukáš Preisler, ale na 1:6 zvýšil Filip Ptáček, když poslal míč hlavou do branky z rohového kopu.

            Zápas jsme zvládli dobře, ale musíme zapracovat na řadě detailů v obranné fázi i v kompletnějším doplňování útoku.

 

Sestava: Řehoř – Navrátil, Fečko, Horák, Hoang (Petr 40.) – Polášek (Jelínek 55.), Šmíd, Mísař, Kubát (Mazura 55.) – Barbořák (Preisler 45.)

 

Branky: Šmíd, Polášek 3x, Ptáček 2x

 

 

 

 

 

 

Rozpis utkání - podzim 2018:

sobota     1.9.   Litomyšl/Čistá - FK           1:6

sobota     8.9.   FK - Lanškroun                 5:0

neděle   16.9.   Letohrad - FK                   0:4

sobota   22.9.   FK - Hlinsko                     0:1

neděle   30.9.   Holice - FK                       0:5

sobota   6.10.   FK - Moravská Třebová   3:0

sobota 13.10.   Pardubičky - FK               1:2

sobota 20.10.   FK - Ústí n.O.                   0:1

sobota 27.10.   FK - Polička                     2:1

neděle   4.11.   Choceň - FK                    1:4

 

 

 

Realizační tým:

trenér: Jan Marek (773980953, jan.marek@vda.cz)
           Roman Vítek
           Jiří Neugebauer
           Svatopluk Klímek

 

 

Soutěž: Lion Sport krajský přebor staršího žactva sk.A