Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Starší žáci

Toto mužstvo má své vlastní webové stránky:http://starsi-zaci-fk-ceska-trebova.webnode.cz

starsi-zaci.jpg

p1060279.jpg

 

 

Zpráva z pohárového utkání:

Přelovice : FK Česká Třebová       1:1 (0:0); (3:4p)

            První pohárové utkání jsme odehráli v Přelovicích. V zápase jsme byli papírovými favority, ale výraznou převahu jsme neměli. Soupeře jsme sice přehrávali, ale nedokázali jsme se vyrovnat s terénem a kvalitní soupeřovou obranou. Již v 1. minutě se dostal ke střele z vápna Jirka Kubát, ale brankář jeho střelu chytil. Ve 3. minutě poslal přímý volný kop z 20 metrů nad Matěj Polášek a následovalo dvacetiminutové období soubojů ve středu hřiště, kdy jsme sice drželi míč více na našich kopačkách, ale bez větší šance. Největší šanci prvního poločasu měl Filip Ptáček, když poslal míč po rohovém kopu hlavou těsně nad branku.

            Druhý poločas vypadal dlouho velmi podobně, až do 46. minuty, kdy Daniel Šmíd neproměnil svůj únik a poslal míč vedle levé tyče. V 63. minutě jsme chybovali v obraně, hned několikrát za sebou a náš zmar dokonal soupeř střelou do odkryté branky 1:0. Nicméně hned v 66. minutě jsme vyrovnali, kdy přímý kop neudržel domácí brankář v rukou a Filip Ptáček ho poslal do branky 1:1. V nastavené čase ještě Filip Ptáček v úniku přehodil brankáře, ale jeho střelu ještě doběhl domácí stoper a míč na brankové čáře vykopl. Následné penalty jsme úspěšně zvládli a postoupili do další fáze.

            Celý zápas se hodně bojovalo ve středu hřiště. Bohužel jsme nedokázali soupeře přehrát ve středu hřiště a vytvořit si lepší finální fázi. Trápí nás větší aktivita směrem do útočné fáze, respektive přechod do útočné fáze.

 

Sestava: Řehoř – Hoang (Kovář 38.), Stach, Horák, Fečko – Polášek (50. Jelínek), Šmíd, Mísař, Kubát –  Barbořák, Ptáček

 

Branka: Ptáček

 

 

 

Zprávy z mistrovských utkání:

Letohrad : FK Česká Třebová       0:4 (0:2)

            Zápas v Letohradě jsme začali aktivně a tlačili jsme se do zakončení hned od úvodu. V první šanci se ocitl Denis Barbořák, když nedorazil odražený míč do branky po přímém kopu Daniela Šmída. Ve 12. minutě se do další šance dostal opět Denis Barbořák, po centru Matěje Poláška a sklepnutí Filipa Ptáčka. O minutu později slabě vystřelil z dobré pozice Filip Ptáček – zakončil pěknou kombinaci Daniela Šmída s Danielem Kolářem. V 17. minutě pronikl sám před branku Daniel Šmíd, ale branku netrefil. Ve 20. minutě domácí brankář špatně vykopl, ale Matěj Polášek jeho zachycený odkop nenasměroval mezi odkryté tyče. Ve 26. minutě se ke krásnému sólu přes polovinu hřiště nadechl Adam Mísař a svůj brejk nekompromisně proměnil 0:1. Ve 31. minutě se odražený míč dostal k Danielu Šmídovi a ten z dálky zaskočil domácího brankáře 0:2. Ve 32. minutě poslal Filip Ptáček do úniku Denise Barbořáka, ale ten sice obešel brankáře, ale vrátivší se stoper mu míč sebral.

            Druhý poločas jsme začali velmi vlažně, hra se kouskovala a nebyli jsme schopni podržet míč déle na svých kopačkách. Následkem byla penalta ze 44. minuty, kterou bravůrně zlikvidoval Lukáš Petr. Tato situace byla pro domácí zlomová a naši hráči měli psychicky navrch. V 50. minutě prostrčil míč na Denise Barbořáka Adam Mísař, ale ten se v souboji s většími soupeři nedostal ani k zakončení. V 53. minutě jsme se prosadili po krásné kombinaci Adam Mísař – Matěj Polášek – Daniel Šmíd, který svůj další únik již proměnil 0:3. A za chvíli zvýšil i Filip Ptáček, který využil nedorozumění domácí obrany s brankářem a pohodlně trefil prázdnou branku 0:4. V závěru jsme soupeře jednoznačně přehrávali, ale chvíli před koncem se domácí kapitán probil středem hřiště, prošel mezi našimi stopery, ale na hranici vápna po kličce stoperům mu balón na poslední chvíli sebral Daniel Šmíd, který se vrátil přes polovinu hřiště.

            Zápas jsme hráli poměrně křečovitě, hodně šancí jsme neproměnili a byla na nás vidět nervozita, do pohody jsme se dostali až po soupeřově neproměněné penaltě, kdy jsme si konečně dovolili míč v klidu rozehrát a nehnat se bezhlavě do útočení. Do příštích zápasů musíme zapracovat na přesnějších přihrávkách v rychlých protiútocích, které sice zvládáme nastartovat, ale špatným převzetím, nebo špatnou přihrávkou se dostáváme ze slibné situace zbytečně pod tlak.

 

Sestava: Petr – Hoang (Kolář 13., Chládek 35), Mužík, Horák, Fečko – Polášek, Šmíd, Mísař, Kubát (Hýbl 60.) –  Barbořák (Preisler 52.), Ptáček

 

Branka: Mísař, Šmíd 2x, Ptáček

 

 

 

8.9.2018, Česká Třebová

FK Česká Třebová : Lanškroun    5:0 (3:0)

            Domácí utkání s Lanškrounem jsme nezačali nejlépe. Dlouho dobu byla hra neuspořádaná a herně jsme se nedokázali výrazně prosadit. Soupeř nás velmi dobře držel na uzdě ofsajdovou pastí. Až v 18. minutě přihrál Adam Mísař Danielu Šmídovi a ten se prohnal kolem soupeře a svůj brejk nekompromisně proměnil 1:0. Ve 28. minutě přihrával Kuba Jelínek do vápna na Lukáše Preislera a ten hostujícího brankáře prostřelil 2:0. V 35. minutě jsme vyzráli na ofsajdovou past a centr za obranu si našel Daniel Šmíd a rovněž druhý brejk proměnil 3:0.

            Druhý poločas jsme začali opět špatně a měli jsme problémy se dostat do zakončení. Aktivnější jsme byli až 15 minut před koncem. Několikrát se slibně probíjel Jirka Kubát, ale dvě branky jsme přidali po dvou rohových kopech v 58. a 63. minutě.

            Zápas se nám celkově moc nepovedl, nedařila se nám kombinace, měli jsme problémy se soupeřovým stylem hry a naše aktivita byla slabá. Nicméně jsme soupeře předčili jak fyzickými, tak technickými dovednostmi. Do dalších zápasů musíme zapracovat na kompaktnější kombinaci, lepší orientaci v prostoru a lepším vyhodnocování herních situací.

 

Sestava: Řehoř – Navrátil, Stach, Horák, Fečko – Polášek, Šmíd, Mísař, Kubát – Preisler (Hoang 51.), Ptáček (Jelínek 20., Petr 45.)

 

Branky: Šmíd 2x, Preisler, Navrátil, Horák

 

 

 

Litomyšl : FK Česká Třebová        1:6 (1:4)

            V první mistrovském utkání jsme uspěli. Soupeře jsme od úvodních minut přehrávali a do první větší šance jsme se dostali v 8. minutě, kdy Dan Šmíd po narážečce s Filipem Ptáčkem obešel stopera a svůj brejk proměnil 0:1. V 16. minutě se probil po křídle Matěj Polášek a jeho nahrávka před branku se odrazila zpět k němu a on pohodlně zvýšil 0:2. Ve 24. minutě se do pěkného úniku dostal Denis Barbořák, ale jeho šanci domácí brankář vyrazil na rohový kop. Ve 29. minutě zvýšil na 0:3 Filip Ptáček, když dorazil do branky střelu Jirky Kubáta, který se prosadil průnikem z křídla. V 31. minutě nás zaskočil soupeř z rohového kopu, kdy jsme nedokázali odkopnout míč z našeho malého vápna. V závěru poločasu Matěj Polášek přehodil domácího brankáře a zvýšil na 1:4.

            Druhý poločas jsme pokračovali v podobném duchu. Hned v 36. minutě zvýšil po centru Dominika Navrátila Matěj Polášek na 1:5. Ve 49. minutě neproměnil brejk Lukáš Preisler, ale na 1:6 zvýšil Filip Ptáček, když poslal míč hlavou do branky z rohového kopu.

            Zápas jsme zvládli dobře, ale musíme zapracovat na řadě detailů v obranné fázi i v kompletnějším doplňování útoku.

 

Sestava: Řehoř – Navrátil, Fečko, Horák, Hoang (Petr 40.) – Polášek (Jelínek 55.), Šmíd, Mísař, Kubát (Mazura 55.) – Barbořák (Preisler 45.)

 

Branky: Šmíd, Polášek 3x, Ptáček 2x

 

 

 

 

 

 

Zprávy z přípravných utkání:

FK Česká Třebová : Třebeš HK    7:2 (3:1)

            V domácím přípravném utkání jsme soupeře z Hradce jednoznačně přehráli a vysokým rozdílem přestříleli. Již v 2. minutě jsme šli do vedení po akci z levé strany, centru Matěje Poláška – střele Filipa Ptáčka poslal míč do odkryté branky Jirka Kubát 1:0. V 5. minutě si Daniel Šmíd narazil míč o Filipa Ptáčka a svůj průnik do vápna proměnil 2:0. V 9. minutě Daniel Šmíd vybojoval míč 30m od brány, prošel mezi stopery a zvýšil již na 3:0, soupeř v této části zápasu nezvládl chytit tempo. Až kolem 20. minutu soupeř srovnal hru a výsledkem byla akce ze 30. minuty, kdy jsme chybovali v obraně, jak ve správném pokrytí prostoru, tak v osobním souboji a soupeř z první vážné příležitosti snížil.

            Na začátku druhého poločasu jsme soupeře opět zatlačili a výsledkem byla branka na 4:1 Lukáše Preislera, který vystihl rozehrávku soupeřova brankáře a chytře jej obstřelil. Ve 47. minutě jsme zvýšili na 5:1, když nacentroval míč do vápna Filip Ptáček a David Řehoř využil šance a prostřelil ve vápně vše, co mu stálo v cestě. V 51. minutě zvýšil Fili Ptáček již na 6:1, když rohový kop nasměřoval do brankáře David Řehoř, ten míč vyrazil před sebe a Filip Ptáček již neměl těžkou práci. V 66. minutě se soupeř dostal do ojedinělé šance v druhém poločase, když dlouhý pas za obranu doběhl  soupeřův útočník těsně před Lukášem Petrem a prostřelil ho 6:2. Poslední slovo měl Daniel Šmíd, když po pěkné naražečce s Filipem Ptáčkem uzavřel skóre na 7:2.

            Soupeř nás bohužel moc neprověřil, ale bylo pěkné vyzkoušet si několik variant do útočné fáze, naopak obranné řady se moc neprověřily.

 

Sestava (hokejové střídání) : Řehoř, Navrátil, Horák, Fečko, Petr, Polášek, Mísař, Šmíd, Kubát, Ptáček, Barbořák, Preisler

 

Branky: Kubát, Šmíd 3x, Preisler, Řehoř, Ptáček

 

 

 

Litomyšl : FK Česká Třebová                 7:1 (3:0)

            Druhé přátelské utkání jsme odehráli v Litomyšli. Soupeř nás hned od úvodu přehrával a jednoznačně nás přehrál. Hned v první minutě rozehrál náš brankář velmi riskantně do středu hřiště po kličce ve vlastním vápně a soupeř se dostal k první příležitosti. V 7. minutě domácí proměnili rohový kop po našem obrovském nedůrazu ve vápně – domácí vyhráli tři hlavičkové souboje za sebou. V 17. minutě jeden z našich stoperů poslal soupeře do brejku, ale David nás podržel. Ve 23. minutě jsme se konečně osmělili i my – po pěkné kombinaci na pravé straně mezi Jirkou Kubátem a Markem Fečkem přišel centr na druhou stranu, Vojta Kovář obešel dva hráče, ale jeho střela z vápna mířila mimo branku. Ve 25. minutě šel soupeř do další brejkové situace po nedohodě v naší obraně, ale David nás opět podržel. Ve 28. minutě prošli domácí po pravém křídle a centr před naši branku jsme si srazili do vlastní brány my sami - 2:0. V 31. minutě soupeř zvýšil na 3:0 po další brejkové situaci.

            Druhý poločas soupeře nejvíce zlobil v útoku David Řehoř. Hned v úvodu šel do slibné šance, ale byl podražen. Nicméně ve 40. minutě nás opět pozlobila rozehrávka, kdy náš stoper udělal další hrubku a soupeř využil další brejk - 4:0. Ve 43. minutě jsme nezvládli rohový kop a už jsme prohrávali 5:0. Ve 48. minutě vystihl Denis Barbořák soupeřovu rozehrávku, jeho střelu z vápna brankář vyrazil a následnou dorážku Denis nasměřoval do tyče. V 52. minutě jsme se konečně dočkali – David Řehoř využil dlouhého nákopu a využil svůj únik na snížení 5:1. V závěru utkání jsme měli ještě dvě pěkné příležitosti – Dáda Šmíd nastřelil břevno a Denis Barbořák nevyzrál na brankáře technickou střelou z vápna a naopak soupeř ještě dvakrát udeřil.

            Zápas pro nás byl kondičním vystřízlivěním, bohužel nejsme fyzicky dostatečně připraveni a máme veliké mezery v kombinaci a taktice. Na všem je potřeba ještě zapracovat.

 

Sestava: Řehoř – Kubát, Navrátil, Horák, Hoang – Fečko, Šmíd, Barbořák, Kovář – Petr, hráč Litomyšle

 

Branky: Řehoř

 

 

 

FK Česká Třebová : Letohrad       4:2 (2:0)

            První přátelské utkání jsme sehráli na soustředění v Dolní Čermné. Soupeře z Letohradu jsme přehrávali, vytvořili jsme si řadu šancí. První branku vstřelil Ptáček, když proměnil brejkovou situaci. Do poločasu přidal druhou branku opět Ptáček – když dorazil míč do branky po střele Matěje Poláška.

            Druhý poločas nejprve naše mladé opory vykombinovali soupeře – Jelínek poslal do brejku Hanika a ten nekompromisně prostřelil brankáře a zvýšil na 3:0. Následně se soupeř začal více prosazovat a dostal se k první střele po přímém volném kopu a hned snížil. Následně David Řehoř proměnil penaltu a v závěru soupeř snížil na konečných 4:2 po brejkové situaci.

            Kluci hráli poměrně dobře – individuální technické dovednosti jsou na dobré úrovni, do dalších zápasů budeme muset zapracovat na taktických dovednostech, komunikaci a vetší součinnosti spoluhráčů.

 

Sestava (hokejové střídání): Řehoř, Stach, Navrátil, Horák, Fečko, Polášek, Mísař, Šmíd, Kubát, Ptáček, Barbořák, Preisler, Jelínek, Hanik, Mazura, Kovář

 

Branky: Ptáček 2x, Hanik, Řehoř

 

 

 

Rozpis utkání - podzim 2018:

sobota     1.9.   Litomyšl/Čistá - FK           1:6

sobota     8.9.   FK - Lanškroun                 5:0

neděle   16.9.   Letohrad - FK                   0:4

sobota   22.9.   FK - Hlinsko                    9:30

neděle   30.9.   Holice - FK                      9:30   BUS 7:30

sobota   6.10.   FK - Moravská Třebová   9:30

sobota 13.10.   Pardubičky - FK               9:30   BUS 7:20

sobota 20.10.   FK - Ústí n.O.                   9:30

sobota 27.10.   FK - Polička                     9:30

neděle   4.11.   Choceň - FK                    9:30    BUS 7:50

 

 

 

Realizační tým:

trenér: Jan Marek (773980953, jan.marek@vda.cz)
           Roman Vítek
           Jiří Neugebauer
           Svatopluk Klímek

 

 

Soutěž: Lion Sport krajský přebor staršího žactva sk.A